TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
 
poprvé do Afrikyzájezdyluxusní cesty fotosafarikontakt

Poprvé do Afriky

Pokud jedete do Afriky poprvé a rozmýšlíte se, který stát navštívite jako první, je zapotřebí se zamyslet na tím čemu dáváte při návštěvě Afriky přednost a také kolik na to máte.
Já mám na to pro standartního turistu jedoucího poprvé do Afriky jednoduchou větu: jeďte do Jihoafrické Republiky a pokud na to máte , tak si připlaťte za Viktoriny vodopády - dá se tam jet na 3 noci a můžete uvidět i Botswanu..
Pokud chcete vidět jen zvířata a přírodu tak směřujte do Tanzánie. Většinou si člověk Afriku zamiluje a znovu se do ní vrátí.
Afrika ale není určitě destinace, kam je vhodné přijet na pass-blind bez přípravy nebo bez objednaných služeb. Afričané jsou sice hodní lidé, ale buďte si jisti, že z cizince evropského původu se budou snažit získat maximum a nespoléhejte na to, že tam bude nějaká konkurence, která sníží cenu.


Afriku také nelze srovnávat v úrovni organizace turistických služeb například s Asií nebo třeba s Jižní Amerikou. Jsou zde profesionálně organizované agentury, ale nikde jinde ve světě není tolik "podivných" průvodců jako v Africe a nikde jinde neplatí tak jako tady, že kvalitní služby si musíte kvalitně zaplatit a to i přesto, že věci, které si Vy jako "bohatý turista" kupujete, mají pro místní třeba jen zlomek z vaší ceny.
Je to dáno i tím, že pro mnoho států a místních politiků znamená bílý turistika velmi význačný zdroj příjmů.
Já pokud připravuji služby pro klienty, tak se obracím zásadně na partnery, kteří i při dražší ceně zajistí kvalitní služby a především vlastní více vozů 4x, tak aby při případných problémech v terénu byli chopni zajistit nový maximálně v řádu hodin. Vyplatí se to i Vám.
Je mi jasné, že pro zákazníka je důležitá cena, ale speciálně v Africe platí, že za levnou službu můžete platit 2x . Tohle poznáte většinou ale až tam. Spíše jde o to, že když si připlatíte, tak doopravdy dostanete tu kvalitu.


Nicméně i tak jsme většinou schopni navrhnout finální cenu levnější než je standart českého trhu. Většinou nabízíme úroveň 4* hotelů a dopravu 4 x 4 za cenu, za kterou některé velké cestovky nabízí pro úroveň 3* hotelů a dopravu mikrobusem - což je průměrný standart safari na českém trhu. Rozdíl je velký a oceníte to až v Africe.
Jak již uvedl, pokud jedete do Afriky, poprvé tak doporučuji návštěvu JAR a pokud dáváte přednost vidět jen zvěř a přírodu tak doporučuji Tanzánii.
Více komerční je potom Keňa. Dražší, autentičtější a tím pádem i luxusnější je safari v Botswaně, především v deltě Okavango. Botswana se vůbec vydala cestou kvality a nikoliv množstvím jako Keňa.
Velmi fotogenická je potom Namibie. 
www.expotour.cz   
Ing. Jana Urbanová - expo tour    
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz