TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
 
poprvé do Afrikyzájezdyluxusní cesty fotosafarikontakt

Porovnání safari Tanzánie, Jihoafrická republika, Botswana, Namibie, Keňa a Zimbabwe

Safari v Tanzánie

Nejlepší safari v poměru cena a kvalita je pro běžného turistu v Tanzánii. V Tanzánii najdete nejenom vyhlášené rezervace NgoroNgro a Serengeti, ale pokud si prodlužujete svůj pobyt u moře, tak můžete navštívit ostrov Zanzibar, který tvoří s pevninskou částí " Tanganikou" stát Tanzánie.

Safari v Jihoafrické republice

Vzhledem k tomu, že v Jižní Africe v největší rezervaci v Krugerově národním parku projíždíte na hlavních úsecích po asfaltu, tak zde na rozdíl od jiných států, trochu chybí africká syrovost , ale celkově v JAR najdete navíc to, co jinde není - historii holandských Búrú, Blyde River Canyon a nádherné Kapské Město se Stolovou horou a vinařstvími v okolí. Do Krugerova parku se můžete pustit vozem i sami, vybaveni dobrou mapou. V Jižní Africe jsou ale také i další rezervace. Známé je především Hluhluwe, kde uvidíte velmi pravděpodobně nosorožce.

Safri v Botswana

Safari v Botswaně lze charakterizovat jednoduše - nejlepší a nejdražší. Světoznámá a jedinečná delta řeky Okavango nabízí nádhernou přírodu a velké množství zvěře. Také v komerčním Chobe poblíž Viktoriných vodopádů je rovněž možné absolvovat velmi kvalitní safari.

Safari v Keni

Nejvyhlášenější rezervace v Keni je Masai Mara, která se trochu podobá Serengeti, s kterou přímo sousedí. Safari národní park Amboseli, který leží pod Kilimadžárem, ale také i Tsawo East a Tsawo West nejsou tak bohaté na zvěř. Masajské vesnice najdete jak v Tanzánii tak i Keni.

Safari Namibie

V Namibii je nejdostupnější safari v Národním parku Etosha a potom náročnější v tzv. Caprivi Strip u řeky Okavango. Výhodou je pro samostatnější povahy to, že Namibie je přizpůsobená pro pronájem vozů.

Porovnání dopravy a bezpečnosti Keňa - Tanzánie - Jižní Afrika

Bezpečnost je všeobecně v Africe horší než v Evropě, ale pokud se řídíte určitými pravidly je to stejné jako v jiných destinacích. Například v JAR i přes mediálně neustále omílanou nebezpečnost je situace v navštěvovaných místech dobrá. Je to hlavně tím, že Jižní Afrika se dodnedávna dala plně srovnávat s Evropou, ale nyní úroveň této bezpečnosti klesla. Pořád je zde bezpečnost výrazně lepší, než ve většině států Afriky. Není vhodné však vycházet v noci do center v Durbanu a v Johannesburgu. Vcelku bezpečné i v noci je Kapské město nebo města v Namibii. Také v Botswaně a v Tanzánii je situace dobrá. Nebezpečné v noci může být však Nairobi, přezdívaném keňany Nairoberry - město zlodějů. Všeobecně v Africe platí - pokud večer nemusíte z hotelu - tak nevycházejte a raději si dejte drink v baru. Na hlavních turistických trasách a rezervacích je bezpečno a zcela určitě není zapotřebí kvůli tomu vynechat tyto turisticky zcela jedinečné destinace.

Porovnání ubytování a stravy Keňa - Tanzánie - Jižní Afrika

Nejlepší úroveň mají plošně hotely a restaurace v Jižní Africe. V Keni především v Nairobi, ale i v Tanzánii mimo hlavní rezervace, je lépe se kvůli bezpečí ubytovat ve 4* hotelích.

 

 
www.expotour.cz   
Ing. Jana Urbanová - expo tour    
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz