TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
ChobeOkawangoMoremiKalahari 
 
RADY HISTORIE

Kalahari Botswana

Poloha Národního parku Kalahari v Botswaně

Kalahari je rozsáhlá pouštní oblast v jižní Africe, která se zozprostírá ve 3 státech Afriky - Botswaně, Namibii a JAR. Okrajové oblasti pouště zasahují i na území jižní Angoly, jižní Zambie a západní části Zimbabwe. ¨

Oblast pouště Kalahari zaujímá rozlohu asi 900 000 km2 a rozkládá se u obratníku Kozoroha. Je to největší poušť v jižní části Afriky. V Botswaně zabírá rozlohu okolo 52.000 km2. Leží uprostřed země, kde jsou široké otevřené pláně a duny porostlé trávou. Je to druhá největší rezervace na světě.

V této poušti spadne malé množství dešťových srážek a jsou zde velmi vysoké letní teploty. Teploty jsou zde extrémnější než jinde v zemi od minus 10°C v zimě ráno až do plus 40°C v létě přes den. Navzdory vyprahlosti oblasti se zde nachází akátové stromy a mnoho bylin i trav.

Info národní park Kalahari v Botswaně

Rezervace byla původně určena pro Křováky, aby zde mohli dále pokračovat ve svém tradičním způsobu života. Křováci žili v Kalahari přes 20 tisíc let jako lovci a sběrači. Žijí v chatrčích postavených z místních materiálů, loví s luky a jedovatými šípy a sbírají jedlé rostliny i hmyz. Kalahari je domovem pro mnoho stěhovavých ptáků a zvířat. Je možno zde spatřit volně žijící slony, žirafi i predátory jako jsou třeba lvi nebo gepardi, hyeny skvrnité. Ubytování je zatím možné pouze v Deception Valley lodge.

Kalahari

hotely Botswana
Okavango
Sandibe Lodge
Stanley Camp
Moreni
Baines Camp
xakanaxa Camp
Chobe
safari Lodge
Elephant Valley Lodge
Kalahari
Plains Camp
 
www.afrikaweb.cz   
služby v Botswaně Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Botswana