TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
ChobeOkawangoMoremiKalahari 
 
RADY HISTORIE

Okavango Botswana

poloha Národního parku Okavangoi v Botswaně

Delta řeky Okavango je známá jako největší vnitrozemská delta o rozloze cca 17 000 km2. Delta je napájena řekou Okavango a tvoří ji labyrint úzkých kanálů. Následkem velkých tropických dešťů v centrální Angole teče jižní Angolou pod jménem Cznabngo River, Namibií a do Botswany, kde se její jméno mění na Okavango River.

fauna v Národním parku Okavango v Boptswaně

V Okavangu žije zde 164 druhů savců, 157 druhů hadů, 80 druhů ryb a 5000 druhů hmyzu.Naleznete zde více než 450 druhů ptáků a tak se zde pořádají výpravy za pozorováním ptactva. Do delty Okavango se lze dostat lodí zvanou mokoro to je kanoe vydlabaná z jednoho kusu kmene. Nejlepším obdobím pro návštěvu Okavanga je dubnen až listopad. V tu dobu se velká stáda zvířat přesouvají k vodním zdrojům. Všechna voda, která přiteče do delty již neodtéká nikam do moře ale většina se odpaří. V době dešťů se část záplavové vody dostane do jezera Ngami. Déšť, který spadne v Angole v listopadu a prosinci, dojde do pánve v lednu a únoru, voda si pomalu razí cestu na jih, do centra delty dorazi v dubnu-květnu a pak nakonec do Maunu v červenci-srpnu, skoro o 9 měsíců později. Na východní straně delty se nachází Národní park Moremi.

geografie Národního parku Okavango v Botswaně

Severní oblast je stále zaplavena, loví se zde ryby a roste zde papyrus, rákosí na ploše 12.000 km2. V deltě jsou nejluxusnější kempy v Africe. Kempy v deltě se dělí do dvou kategorií: kempy na pevnině a kempy na vodě. Kempy na pevnině dělají safari v autech 4x4, pěší safari a safari na koních a slonech. Kempy na vodě jsou více zaměřené na životní prostředí kolem, plavbu na mokoro a pozorování malých zvířat. Hlavní sezónu tvoří suché zimní měsíce tj. od června do září, jsou nejlepší pro pozorování zvířat, ale jsou také nejdražší. Období dešťů od prosince do dubna je ideální doba pro pozorování ptáků. V září a říjnu se srocují velká stáda slonů. Řeka Kwai odděluje Moremi od severního souseda, Kwai Community a i zde se dají pozorovat zvířata ve velkém množství.

Okavango

hotely Botswana
Okavango
Sandibe Lodge
Stanley Camp
Moreni
Baines Camp
xakanaxa Camp
Chobe
safari Lodge
Elephant Valley Lodge
Kalahari
Plains Camp
 
www.afrikaweb.cz   
služby v Botswaně Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Botswana