JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
JohanesburgCapetownPretoriaDurbanKruger NP Blyde RiverHluhluweSt. LuciaSvazijsko
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA

Johannesburg

Johannesburg - základní údaje

Johanesburg - krátce Joburg je největším městem Jihoafrické republiky. S 3,2 milióny obyvatel je jihoafrická metropole nejvýznamnějším hospodářským centrem v celé Africe. Více než polovina obyvatel žije na předměstích Soweto, Diepkloof a Orange Farm na jihozápadě města.

poloha Johanesburg v Jižní Africe

Město leží na ložiscích zlata, které mu přineslo obrovské bohatství. Evropané, Američané a Australané se sem nahrnuly hledat své štěstí během konce 19. století. Z původních zlatých dolů, které se nacházely ve městě, je již většina zavřená. Bývalé doly však natrvalo poznamenaly ráz krajiny a celou městskou strukturu.


vytěžené haldy - pozůstatky zlatých dolů

Pozůstatkem zlaté horečky v Jižní Africe je i různorodost zdejších obyvatel a smíšená kultura evropská a africká. Johannesburg je také hlavním městem provincie Gauteng, hustě osídlené mega-metropole s početnými satelitními městy, jejíž součástí je i Pretoria - hlavní město Jihoafrické republiky. V této provincii žije více než 8 miliónů obyvatel. Toto město je významným turistickým centrem a obvyklým výchozím bodem při návštěvě Jižní Afriky.


letiště Johanesburg

V Jihoafrické Republice najdete spoustu fascinujících muzeií, které dokladují život a kulturu místních obyvatel. Od vojenského muzea, přes Muzeum Apartheid je zde muzeum Africké kultury i Muzeum dělnické, ukazující historii dělníků, kteří přišli ze všech koutů světa, pomoci vybudovat prosperující metropoli


skulptura otroctví - Constitution Hills

naše SAFARI
www.afrikaweb.cz   
služby v Jižní Africe Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Jihoafrická republika