TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
JohanesburgCapetownPretoriaDurbanKruger NP Blyde RiverHluhluweSt. LuciaSvazijsko
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA

Krugerův Národní park - KNP

poloha Krugerova Parku v Jižní Africe

Krugerův národní park - KNP je nejznámějším a největším parkem Jihoafrické republiky. Jméno dostal podle bývalého zakladatele a prezidenta Jihoafrické republiky Paula Krugera.


Thompsonovy gazely

Paul Kruger vyhlásil v roce 1898 na území dnešního parku první chráněnou oblast. Ta byla zpřístupněna veřejnosti v roce 1926. Krugerův park je dlouhý 350 km a široký asi 80 km. Celková rozloha je necelých 20.000 km2. Je zde asi jen 2.400 kilometrů silnic a 24 kempů. Do Krugrova parku se můžete dostat několika bránama.


Po parku se můžete pohybovat ve svých vozech

Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Zde je jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči a v přirozeném prostředí divokou zvěř - žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i gepardy ….i tzv. velkou pětku - t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard.. Většinu území parku tvoří savana porostlá stromy, keři a trávou.


nebo v otevřených vozech s rangery

Protéká zde pět řek, kde můžete pozorovat hrochy, krokodýly a spoustu druhů vodního ptactva včetně říčních orlů. Krugerův národní park leží asi 360 kilometrů východně od Johannesburgu.


zebra

Je celý obehnán vysokými ploty, aby se zvířata nerozprchávala na okolní farmy a je tudíž velmi bezpečný. Do parku se vjíždí jednou z několika bran, za každý den strávený v parku se platí poplatek.


kamp uvnitř Krugerova NP

Z parku nemusíte několik dnů vůbec vyjet, protože jsou zde kompletně vybavené kempy, ve kterých lze přenocovat. Autem se zde můžete pohybovat maximálně do 50 km/h a nedoporučuje se vystupovat z auta. Platí zde zásad - zvířata mají vždy a všude přednost.


žirafa ( Krugerův národní park )

naše SAFARI
www.afrikaweb.cz   
služby v Jižní Africe Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Jihoafrická republika