JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
JohanesburgCapetownPretoriaDurbanKruger NP Blyde RiverHluhluweSt. LuciaSvazijsko
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA

Svazijsko

Svazijsko neboli Svazijské království anglicky Kingdom of Swaziland leží ve vnitrození obklopené Jihoafrickou Republikou a Mozambikem. Hlavním městem je Mbabane s více než 50.000 obyvateli.


hranice Swazijska


Celkem je ve Svazijsku okolo 1.150.000 obyvatel z nichž 85% jsou Svazijci a 10% Zulové. Hodně z nich pracuje v dolech v Jižní Africe. Úřední jazyk Angličtina a Svahiliština. Většinové náboženství je křesťanství.


Na vysočině


Království vzniklo jako klálovství bantuských kmenů s převahou členů kmene Swazi. V roce 1894 bylo anektováno Bůry, ale po Bůrských válkách se Swazijsko stalo britským protektorátem. Samostatnost byla vyhlášena v roce 1968 a zůstalo stále členem britského Commonwealthu.


tradiční chýše


Svazijsko je částečně hornaté a podnebí subtropické. Na severozápadě najdete deštné pralesy.
Při návštěvě Svazijska je Evropan překvapen, že v pohořích jsou vysázeny velké lesy jehličnanů, což porušuje ráz africké krajiny a mnohdy to vypadá jako by jste projížděli Jeseníky nebo Krkonoše.


královský bubeník Swazi


Co se týče parků s africkou zvěří není zde žádná významná rezervace. Za návštěvu stojí folklórní vystoupení s prohlídkou domorodé vesnice. Hodně turistů rovněž navštíví místní sklářskou manufakturu. K dostání je zde velmi levný alkohol.


Popravčí skála odkud byli donedávka shazováni zločinci

naše SAFARI
www.afrikaweb.cz   
služby v Jižní Africe Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Jihoafrická republika