Menu Zavřeno

Moje Jižní Afrika –  Jihoafrická republika

Základní okruh – Pretorie, Blyde Canyon, NP Kruger , Kapské Město , Stellenbosch  (10 dní)

„Rozšířený  okruh“ o safari v NP Pilanesbergu a Sun City, Kapské Město  (11 dní)

„Rozšířený okruh“ a možnost potápění s bílým žralokem v Kapském městě (12 dní)

„Rozšířený okruh“ JAR, Viktoríiny Vodpády v Zimbabwe, NP Chobe v Bostvaně  (14 dní)

Jižní Afrika – JAR

Jihoafrická republika se propaguje sama sebe větou: Jižní Afrika je celý svět v jedné zemi. Pokud tuto větu nebudeme brát příliš detailně, nakonec uznáme, že je to pravda. Najdete zde najít nejenom safari ale i krásnou krajinu, nádherné Kapské Město s vinicemi a historii Bůrú.

Jižní Afrika – JAR – turistické informace

Jižní Afrika – JAR, často pro turistu znamená hlavně Krugerův národní park pojmenovaný po prezidentovi Jihoafrická republiky. Ale i mimo Krugrův NP v Jižní Africe najdete mnoho dalších, často i soukromých přírodních parků, z nichž mnohé jsou plné africké zvěře.
Určitě stojí za návštěvu hlavní město Jihoafrické republiky Pretorie jeho okolí s Union Building a památníkem Vortrekerů. Tady se seznámíte s afrikánskou historií plnou bojů o přežití a putování rozlehlými jihoafrickými buši.
Turisticky nejzajímavějším městem Jižní Afriky je ale rozhodně Kapské Město se Stolovou horou, mysem dobré naděje a vinařskou oblastí Stelenbosh. Nejenom že je zde velmi bezpečno, ale můžete navštívit i vinné sklípky založené převážně francouzskými Hugenoty nebo si dát pořádný steak v některé z restaurací na Waeterfrontu – nejnavštěvovanějším místě z celé Afriky.
Krásné přírodní scenérie má Jihoafrická republika v Blyde River Canyon a za návštěvu rovněž stojí i Swazijské království.

Jihoafrická republika – JAR – údaje o státu

Hlavním městem je Jihoafrické Republiky je Pretoria.
Počet obyvatel Jižní Afriky je asi 43 milionů z nichž asi 77 % tvoří černoši, 10 % běloši, 8 % smíšené rasy a 2,5 % Asiati. Tento podíl se však vlivem emigrace povětšinou bílých a imigrace povětšinou černochů z chudých států Afriky neustále mění.
Oficiální jazyky JAR jsou Angličtina a Afrikánština.
Stát byl založen nejdříve Holandskými Vortrekery neboli poté Afrikánci či Búry. Jižní Afrika však díky svému nerostnému bohatství tj. zlata a diamantů neušla pozornosti Velké Británie a tak Búrové bojovali o území Jižní Afriky s Angličany v tzv. bůrských válkách.
Výsledkem těchto válek byla relativní „plichta“ a postavení Union Building v Pretorii, symbolizující sjednocení Bůrů a Angličanů.
Po té nastává období apartheidu a osvobozeneckého hnutí černošských kmenů, vedených především kmeny Zulů a Xhosů.

Můj zájezd do Jihoafrické Republiky