TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
Masai MaraAmboseliTsawo EastTsawo WestMt. KenyaLake NakuruNairobiMasajové
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE

Tsawo East safari národní park v Keni

Tsawo east safari Národní park v Keňi - poloha

Národní park Tsawo East má rozlohu 12 745 km2 a sousedí s národním parkem Tsavo West NP. Původně byl založen v roce 1948 jako park Tsavo a je jedním z nejstarších národních parků v Keni. Po té byl rozdělen na dvě části - Tsavo East a Tsavo West. Park leží na jihu Kení a projíždí jím železnice z Nairobi do Mombasy. Plošně je největší park v Keni. Jsou v něm rozlehlé roviny s převažujícími savanami s typickými akáciemi. na rozdíl od parku Tsavo West, kde naleznete více kopců. Park je navštěvovám především turisty , trávící svou dovolenou na plážích u Mombasy. Park je přístupný 3 branami : branou Manyani, bránou Bachuma a bránou Sala. Park je otevřen od 6:30 do 18:30.


čáp marabu

lvice

Tsawo East safari Národní park v Keňi - zvěř

Co se týká fauny tak zde pobývají stáda stáda slonů s čeveným zabarvením, způsobeným železitou půdou, kterou jsou sloni zaprášeni.Déle v parku žíjí lvi "bezhřívní" zebry, různé druhy antilop, hroši, krokodýli a pštrosi, gepardi, buvoli a žirafy. V poslední době byl učiněn pokus o vysazení nosorožce.
Pro dopravu jsou možné mikropbusy a auto, s kterými se v období sucha dostanete prakticky všude, ale pro období deště jsou lepší vozy 4x4 , které jsou vhodné hlavně při dešti.
Parkem protéká řeka Voi River na které je postavena přehrada Aruba. Velký výskyt vodní zvěře ja u bažiny Kanderi Swamp. V parku je rovněž velké množství různého ptactva.


slon

pštros

Období
období sucha
krátké:leden-březen
dlouhé:červenec-říjen

období dešťů
krátké:říjen-prosinec
dlouhé:březen-květen

zájezdy
zájezd NAMIBIE
zájezd TANZANIE

zájezd JAR
MALEDIVY
www.afrikaweb.cz   
služby v Keni Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Kena