TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
CasablancaRabatMeknesFezMarakeshVolubilisMoulay Idris
 
MAROKO RADY HISTORIE POČASÍ MAPA

Casablanca

Casablanca je největší město a přístav v Maroku. Má okolo 3,5 milionů obyvatel Casablanca je moderním hospodářským a kulturním střediskem státu.
Oblast byla cca od 10. století př. n. l. osídlena Berbery. V některých dobách toto místo využívali jako svůj přístav Féničané a Římané . V 7. století vzniklo na tomto území malé nezávislé království Anfa, které bylo založené na základech nového náboženství - Islámu. V průběhu 14. století za vlády Marínovců vrůstala důležitost města Anfa, které se stalo důležitým obchodním přístavem, z něhož se vyváželo zboží např. do Janova. V 15. století získalo město opět nezávislost a stalo se úkrytem pirátů, jejichž cílem byla často města na pobřeží Portugalska. Toto pirátské období trvalo do roku 1468, kdy byla Anfa Portugalci zničena. Vroce 1755 město zničilo zemětřesení. Po rekonstrukci bylo město pojmenováno Dar el Beida (v arabštině Bílý dům). Ke španělskému jménu Casa Blanca (Bílý dům) přišlo město v roce 1781, kdy se ho Španělé zmocnili. V roce 1906 měla Casablanca 20 000 obyvatel. V roce 1907 se v Casablance usadili Francouzi, čímž započali proces kolonizace. V roce 1912 zde ustanovili Protektorát. V této době byl obchodním centrem Maroka Fes a nejdůležitějším přístavem Tangier. V roce 1943 se zde uskutečnila casablanská konference, na které se spolu jednali F. D. Roosevelt a W. Churchill o strategickém plánu dalších spojeneckých vojenských akcí. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let 20. století byla Casablanca centrem protifrancouzské vzpoury.
Casablanca je též častým hostitelem důležitých mezinárodních i vnitrostátních veletrhů a konferencí. Nemalý ekonomický podíl má také turismus. Hlavním letištěm je mezinárodní letiště Mohammeda V., které je nejvytíženějším letištěm v Maroku.

ZÁJEZDY
zájezd NAMIBIE
zájezd TANZANIE

zájezd JAR
MALEDIVY
www.afrikaweb.cz   
služby v Maroku Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Botswana