TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
CasablancaRabatMeknesFezMarakeshVolubilisMoulay Idris
 
MAROKO RADY HISTORIE POČASÍ MAPA

Maroko - rady

Maroko je stát na severo-západním pobřeží Afriky, které je omývané ze západu Atlantikem a ze severu Středozemním mořem. Turisticky jej můžeme rozčlenit do několika turisticky zajímavých oblastí - pobřeží středozemí, severní oblast s městy Casablanca, Rabat, Fez a Meknes, pohoří Atlas , jižní pobřeží , Marakech a východní pouštní oblat. Každá z těchto oblastí má své kouzlo a zajímavosti. Zcela určitě však nejdůležitější je pro poznání Maroka, jeho historie a života severní oblast s královskými městy a oblast jižního centra Marákeche.
Pokud navštívíte Maroko poprvé tak budete většinou překvapeni velmi dobrou úrovní silnic. Především severní oblast je propojena kvalitní dálniční sítí s běžným standartem benzínových pump.
Ke vtupu Vám postačuje pouze platný pas.
Bezpečnost je na dobré úrovni s tím že samozřejmě je potřeba si dát pozor na drobnou kriminalitu.
Ubytování - hotely jsou vcelku solidní úrovně, ikdyž v jejich úrovni je samozřejmě rozdíl a je nutno přihlédnout k oblati. Hotely se zahraniční klientelou mají většinou i licenci k prodeji alkoholu, který jinak dostanete jen ve speciálních obchodech nebo v supermarketech, jejichž síť však určitě nelze považovat za hustou.
Zdravotní rizika zde nejsou veliká, pokud se pohybujete v běžně turisticky stupných oblastech.
Nakupovat zde můžete většinou na tržištích či v starých centrech měst v Medinách. Všude se smlouvá a výsledná cena ba určitě měla směřovat pod 50% původního návrhu.

ZÁJEZDY
zájezd NAMIBIE
zájezd TANZANIE

zájezd JAR
MALEDIVY
www.afrikaweb.cz   
služby v Maroku Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Botswana