JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
EtoshaWindhoekSossusvleiSwakopmundFish River CanyonDamaralsndHimba
 
RADY HISTORIE

Národní park Etosha v Namibii

poloha Národního parku Etosha v Namibii

Etosha National Park vznikl v roce 1907 a je jedním z rozlohově největších a nejzajímavějších parků v Namibii. Nachází se v severní Namibii. Původně měl park rozlohu 100.000 km2, ale vzhledem k politickým změnám se jeho rozloha zmenšila na dosavadních 22.270 km2. V domorodém jazyce znamená Etosha "místo kde vysychá voda". V období dešťů tuto obrovskou pánev zalije voda, která se rozlije na plochu desítek kilometrů do celé oblasti a její hloubka je přitom většinou do 1metru. Voda se s přibývajícím teplem ztrácí a v období sucha je zde převážně suchá krajina.


dříve německá pevnost Namutoni nyní camp se steakhousem

V centru Národního parku Etosha je solná pánev, obklopená travnatou savanou, místa přecházející v křovinatou buš na západě a suché lesy na severovýchodě. I přes velké sucho se v parku hojně vyskytuje velký počet živočišných druhů.


vozy na safari v Etoshi 4x4 s místním rangerem

Fauna Národního parku Etosha - Namibie

Z predátorů lze zde b ěžně spatřit lvy a hyeny, gepardy a levharty uvidíte méně často.. Celkově je park domovem pro 114 druhů savců, 340 druhů ptáků, 110 druhů plazů a 16 druhů obojživelníků. Najdeme tu stáda pasoucích se pakoní, zebry, žirafy, stáda slonů, nosorožce, různé druhy antilop jako jsou impaly, přímorožci ale i vzácnou antilopu losí. V době záplav - krátkou dobu v létě je pánev plná vody a vytváří tak obrovské jezero. Přiláká spoustu ptačích druhů, z nichž jsou impozantní zeména velká hejna plameňáků. Pozorování ptáků, patří mezi vyhledávané činnosti v parku Etosha.


pakůň

Ubytování v Národním parku Etosha v Namibii

Návštěvníci Národního parku Etosha mají při ubytování na výběr ze tří táborů - Namutoni, Halali a Okaukuejo a dalších lodží a kempů v bezprostřední blízkosti parku. Od roku 2008 je otevřen tábor Onkoshi. Každý tábor má turistických zázemí, jako jsou restaurace, obchod (prodej pouze základní zboží), garáž pro motorové v ozidlo, zásoby paliva a ubytování v různých úrovních. Sloni a nosorožci jsou převážně vidět v táboře Okaukuejo, u napajedel v Halali lze spatřit leoparda. Onkoshi Camp disponuje unikátními výhledy na východní pánev Etosha, která láká tisíce plameňáků a dalších vodních ptáků v období dešťů.


odpočívající lev v Etosha

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Namibii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Namibie - Namibia