TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Lake Manyara - Tanzánie

poloha safari Národního parku Lake Manyara v Tanzánii

Národní safari park Lake Manyara v Tanzánii je součástí Masaiské stepi a obklopuje ho mělké jezero. Leží v severní části Tanzánie v oblasti Arusha na cetě ke kráteru Nogorongoro a do tanzanského Národního parku Serengeti. Proto je vhodné se zastavit do parku při cestě tam nebo zpět. Park Lake Manyara je velký asi 330 km2. Z toho až 200 km2 tvoří alkalické jezero, které nabízí rozmanité ekosystémy a rozsáhlý ptačí život.


plameňáci

hroch - Lake Manyara - Tanzánie

fauna v Národním parku Lake Manyara v Tanzánii

V tanzanském Národním parku Lake Manyara se vyskytuje až 400 druhů ptactva. Jako zajímavost zde žijí stromoví lvi, které, lze říct s nadsázkou "nikdo neviděl". Realita je opravdu taková, že jejich spatření je opravdu zřídkavé a musíte mít štěstí. Nejlákavější jsou hejna růžových plameňáků, ale i jiných velkých vodních ptáků, jako třeba pelikáni, kormoráni, volavky a čápi. Okolní lesy jsou napájeny proudy sladké vody, která protéká sopečnou skálou i tanzanskou řekou Msasa. Působivé jsou vodopády ze srázu Rift Valley. Na pastvinách lze pozorovat, slony, žirafy, buvoly i pakoně. Národní park lake Manyara je také domovem největší koncentrace paviánů kdekoli na světě - tato skutečnost je především vhodná pro pozorování velkých rodin primátů. Dlouhé suché období je zde obvykle od června do září a krátké suché období od ledna do února.


prasara bradavičnaté

sloni v Lake Manyara

Informace o Národním parku Lake Manyara

Název parku je odvozen od masaiského slova Manyara, což je název pro rostliny Euphorbia tirucalli, která se zde vyskytuje. Tuto rostlinu používali massaiové pro palisády ohrad hospodářských zvířat. U vstupní brány, která je asi 1,5 hodiny západně od tanzanského města Arushi, je možné vidět ukázu takové palisády. Lake Manyara není v Tanzánii rozlohou příliš velký park, ale určitě stojí za návštěvu pro svou rozmanitost flóry a fauny a především snadnou dosažitelnost.


bazén hotelu u Lake Manyara v Tanzánii

zoborožec

Lake Manyara

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie