TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Mikumi - Tanzánie

poloha safari Národního parku Mikumi v Tanzánii

Tanzanský Národní park Mikumi se nachází v jihovýchodní části Tanzánie, přiléhá k severní hranici jedné z největších afrických rezervací na světě - Selous Game Reserve. Park Mikumi je čtvrtým největším parkem v Tanzanii. Jeho rozloha je 3.230 kilometrů čtverečních a je vlastně součástí Selous Game Reserve. Byl založen v roce 1967. Mikumi park patří do méně známé skupiny parků, je méně navštěvovaný turisty a proto je tak lépe chráněný z hlediska životního prostředí.


zebry - Mikiumi Tanzánie

sloni

fauna Národního parku Mikumi v Tanzánii

Žije zde široká škála zvířectva. Krajina Mikumi je často přirovnávána k dalšímu tanzanskému Národnímu parku Serengeti. Silnice, která protíná park ho dělí na dvě části. Jednu část tvoří savana porostlá baobaby, akaciemi, tamarindy a některými vzácnými palmami, druhou část tvoří velkolepé skalní útvary hor Rubeho a Uluguru. Jihovýchodní část parku je méně bohatá na volně žijící zvířata.


žirafa v Mikumi - Tanzánie

safari vůz

informace o Národním parku Mikumi

Celkově lze v Mikumi spatřit více než 400 druhů ptáků, lvy, žirafy, slony, zebry, inpaly, kudu, černé antilopy, pakoně, buvoli. Na severu jsou i dvě napajedla, kde je možné spatřit hrochy. Tento park je nejbližším parkem z Dar es Salamu. Cesta po silnici přes Morogoro trvá zhruba 4 hodiny jízdy z hlavního tanzanského města Dar Es Salamu.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie