TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Národní park NGORONGORO - Tanzánie

poloha safari Národního parku Ngorongoro v Tanzánii

Národní park Ngorongoro v Tanzánii je také někdy nazýván osmým divem světa. Ngorongoro je ráj pro zvířata, kterých zde žije více než 20.000, včetně nosorožců černých. Rozkládá se na ploše 8.300 km2 a byl vyčleněn z dalšího tanzanského NP ze Serengeti. V chráněné oblasti Ngorongoro je už jen jedna aktivní sopka Oldonyo Lengai. Ngorongoro se nachází se zhruba 180 km od tanzanského města Arusha a dno kráteru leží ve výšce 1.800 m.n.m.


zebry v NP Ngorongoro

antilopy - samci

zvířata v Národním parku Ngorongoro v Tanzánii

Bohaté pastviny a stálá voda na dně kráteru Ngorongoro v Tanzánii zaručují dobrou obživu pro jeho faunu. Mohou se volně pohybovat i mimo kráter, zůstávají tady však kvůli dobrým podmínkám. V Národním parku NgogoNgoro je tak jedna z největších koncentrací volně žijících zvířat v Africe. Pokud máte štěstí můžete zde zahlédnout celou velkou pětku, ikdyž některá zvířata je vidět jen zřídkakdy. Převažuje hlavně travnatý porost,ale jsou zde i bažiny, kde žijí hroši a najdeme zde i nosorožce, obrovské slony, vodušky a opice. Uvnitř kráteru Ngorongoro je slané jezero Magadi, které odvodňuje řeka Lerai Stream. Stromy poskytují úkryt a stín zvířatům, ale také mnoha druhům ptáků. Přilétají sem i stěhovaví ptáci.


pakůň - Ngorongoro

jeřáb

Ngorongoro rady pro turisty

Ubytování pro turisty se většinou nachází na okraji kráteru Ngorongoro, který leží ve výšce 2.235m nad mořem. Může tu být i chladno a to především v zimních měsících od června do srpna. Na dně kráteru je teplota většinnou znatelně vyšší.. Období sucha je zde od června do listopadu a červenec je nejchladnější měsíc. Období dešťů je od konce listopadu do května. Doba s delšími dešti je v dubnu a květnu. Přívalový déšť však přichází v obvykle až odpoledne. Prašná cesta vede od Malanja Depression na okraj kráteru Ngorongor a na jeho dno. Dominantním bodem je jezero Magadi, které je mělké a slané. Žije zde mnoho plameňáků. Dno kráteru Ngorongoro tvoří otevřené travnaté pláně a zvířata tak lze velmi snadno pozorovat.


safari v Ngorongoro v Tanzánii

buvoli - Ngorongoro

Ngorongor

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie