TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Národní park Ruaha - Tanzánie

poloha safari Národního parku Ruaha v Tanzánii

Národní park Ruaha je po Serengeti 2. největším národním parkem v Tanzanii. Rozkládá se na ploše asi 13.000 kilometrů čtverečních a je umístěn ve středu Tanzánie asi 130 kilometrů od města Iringa. Ruaha je hůře dostupná z hlavního tanzanského města Dar Es Salam a proto zde není vysoká koncentrace turistů. Park je od roku 2008 součástí širokého ekosystému, který zahrnuje rezervace Rungwa Game Reserve, Usangu Game Reserve a několik dalších chráněných území na ploše 20.000 km2. Název parku je odvozen od velké tanzanské řeky Ruaha, která protéká podél jeho jihovýchodního okraje. Park byl založen v roce 1949 rangerem Georgem Rushby. V roce 1951 byl britskými koloniálními úřady přiřazen k rezervaci Rungwa a lidé žijící v nové chráněné oblasti byli nuceni se vystěhovat. V roce 1964 byl park Ruaha vyhlášen samostaným tanzanským národním parkem a stal se 2. největším v Tanzanii.


safari vozy

hroší v Ruaha

zvířata v Národním parku Ruaha v Tanzánii

V Národním parku Ruaha v Tanzánii žije velká populace slonů, 430 druhů ptactva včetně ledňáčků a zoborožců. Dále je zde možné spatřit mnoho druhů antilop, divoké psy, lvi a jiné predátory. Bohužel nosorožci zde byli viděni naposledy v roce 1982 a byli s největší pravděpodobností v NP Ruaha vyhubeni pytláky.


hyena

pavián

informace o Národním parku Ruaha

Krajina Národního parku Ruaha v Tanzánii je tvořena otevřenými pláněmi, Rolling Hills a háji baobabů podél jižní hranice. Nejlepší doba pro pozorování dravců a savců je období sucha - květen až prosinec. Pro pozorování ptactva a flóry je ideální období dešťů. Od roku 1993 se pozoruje, že doba sucha se prodlužuje a řeka Ruaha pomalu vysychá. Přičítá se to rozšíření zavlažovacích systémů pro pěstování rýže a chov hospodářských zvířat v Usangu.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie