TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

safari Národní park Tarangire - Tanzánie

Poloha safari Národního Parku Tarangire v Tanzánii

Národní park Tarangire je šestým národním parkem v Tanzánii po Ruaha, Serengeti, Mikumi, Katavi a Mkomazi. Nachází se jihovýchodně od jezera Manyara a pokrývá území o rozloze přibližně 2.850 km2 .
Název parku pochází od řeky Tarangire, která protéká tímto tanzánským parkem a je i jediným zdrojem vody pro divoká zvířata během období sucha. Řeka Tarangire se vlévá do mělkého jezera Burunge, které však v období sucha z velké části vysychá. Během období sucha se tisíce zvířat stěhují z Národního parku Manyara do národního parku Tarangire. V tuto dobu je zde největší koncentrace zvířat mimo park Serengeti.


serval národní park Tarangire

safari vůz

Fauna v Národním Parku Tarangire v Tanzánii

Krajina je zde rozmanitá, tvoří ji kopcovitý terén posetý obrovskými počty baobabů, hustými křovinami a vysokou trávou. Žije zde velké množství slonů, také tzv. stromových lvů, početná stáda zeber, pakoňů, antilop, žirafy, paviáni. Park je domovem 550 druhů ptáků a je proslulý velkými termitištěmi, které jsou rozesety po celé krajině. Opuštěná termitiště se stávají domovem pro jiné malé druhy savců, jako jsou surikaty nebo mangusty.


zebry národní park Tarangire

gepard národní park Tarangire

informace o Národním parku Tarangire

Do parku se lze dostat po zpěvněné silnici jižně od Arushe, cesta trvá asi 4 hodiny. Národní park Lake Manyara je vzdálen 70 kilometrů.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie