TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Arusha

Arusha je město ve vnitrozemí Tanzánie s necelými 300.000 obyvatel. Arusha je považována za hlavní turistické východisko k návštěvě vnitrozemí a pořádání safari v Tanzánii. Je zde prakticky nejdůležitější mezinárodní turistické letiště v Tanzánii, které se jmenuje Kilimanjaro a je vzdáleno cca 50 km východně od města. Vzdálenost z Dar-es-Salaamu do Arushi je cca 650 km, což je asi 10 hodin autobusem nebo 15 hodin vlakem.
Na sever od Arushi je rezervace Lake Mannyara, Ngoro Ngoro a dále Serengeti.
Kolem Arushe jsou kávové plantáže a je rovněž mezinárodním konferenčním centerm nejenom východní Afriky.
Arusha je rovněž oblastí těžby drahokamu Tanzanit, který se Vám zde snaží prodat, tak jako spoustu dalších suvenýrů při návštěvě tzv " kulturních center ".
Nicméně pokud si chcet přivést zebří kůži s certifikátem, je zde vhodné místo pro její nákup.
Arusha je důležitým diplomatickým cebtrem a místem konání mnoha mezinárodních konferencí. Sídlí zde také trestní tribunál pro trestání genicid a válečných zločinů při častých konfliktech ve vnitrození Afriky. Další důležitou institucí je zde Východoafrické společenství spojující zájmy svých členů - Tanzanie, Keni, Ugandy, Burundi a Rwandy.
V blízkosti Arushy je národní park Arusha National Park do kterého spadá i hora Mount Meru s výškou 4556 m . Jedná se rovněž o vulkán jako v případě Kilimandžára s poslední aktivní činností v roce 1910. Výstup na tuto horu je méně náročný než na Kilimandžáro vzdálenné 70 km a trvá asi 4 dny.
Město bylo pojmenováno po místním černošském kmenu původně vzniklo v roce 1886 kolem vojenského tábora německé posádky. Po té co území získali Britové město získalo vzhledem k postavené železnici ještě větší důležitost a byly zde i podepsány v roce 1961 dokumenty zaručující nezávislost Tanganiky.
Arusha je díky své poloze a významu sídlem většiny cestovních kanceláří v Tanzánii. Hlavním symbolem města je věž s hodinami.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie