TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Masajové - Tanzánie

návštěva Masajské vesnice

Masajové jsou hrdý a válečnický národ žijící na území Keni a Tanzánie stále ještě relativně primitivním způsobem. Návštěva vesnice Masjů je nedílnou součástí každé turistické cesty do této oblasti a platí se za ni při vstupu do vesnice stařešinovi nebo vdělanému pověřenému vesnickému managerovi ovládající angličtinu. Cestujeteli sami, můžete si cenu dohodnout individuálně. Pokud jste doprovázeni místním průvodcem, je to práce, s tím že pravděpodobně nepůjde příliš pod cenu, protože pravděpodobně se výše vašeho poplatku odrazí ve výši jeho provize. Běžné turistické vstupné je cca 15 - 25 USD / osobu. Je to prakticky ale jedinná příležitost, kdy můžete Masaje fotit dle libosti, protože za focení bez poplatku v terénu můžete být odměněni hozením kamene. Exklusivně zajistíme přenocování v chýši. Vhodné jako zážitková turistika.


masajské tance

typická chýše

Při vstupu Vás nejprve uvítají tzv. uvítacím tancem a po té skákáním do výšky v kruhu. Rovněž Vám předvedou maželky a hlavního stařešinu a a Vy múžete vstoupit do vesnice, kde Vás očekává lahůdka - návštěva místního obydlí. Pokud nemáte foaparát s bleskem, tak stejně nic nevyfotíte, protože jejich chýše z hlíny,kravinců a větví nemají okna.


mladí muži

děti ve vesnici

Závěrem Vaší návštěvy Vás seženou na prostranství, kde mají nashromážděny vlastní výrobky - náramky, zbraně bubínky apod. a ještě naposled se pokusí Vaší peněžence pustit žilou. Málokdo však odolá při pohledu na malá Masajátka choulící se ve větší chatrči nahrazující školu a to ještě když Vás způsobně pozdraví. Závěrem Vás však může očekávat ještě neplánované pobavení, to když se do sebe pustí za halsitého vřískotu 2 Masajky, kdy každá tvrdí , že ten náramek, který jste si koupuli vyrobila právě ona a patří ji proto část ceny.V současnosti Masajové také působí i v hotelích jako ochranka, ale spíše bych řekl, že především jako turstická dekorace.


ženy na tržišti

masajský bojovník

Zvyky Masajů

K jejich zvykúm patří pít krev smíchanou s mlékem. Krev získají naříznutím tepny dobytčete. Rovněž mladí mužové, aby přešli do dopělosti a stali se válečníky - morany, musí podstoupit zkoušku dospělosti, při níž jsou nuceni mimo obřízku trávit osamoceně určitý čas v buši. Moderní doba však postihla i je, protože ti, často namísto toho, aby hrdině čelili nebezpečí střetu s divokým zvířetem v divočině, postávají zištně u silnice a za mírný poplatek se nechávají vyfotit od zahraničních turistů. Současná doba Masajům vúbec nepřeje. Prioritu mají divoká zvířata pro turisty v rezervacích a proto Masajové jsou odsunováni se svými stády na jejich okraj nebo zcela mimo jejich hranice.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie