TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Tanzánie historie

Před 2 miliony let se tu objevily první známky osídlení. V 1. století n.l. místní obyvatelé rozvinuli obchod s Arábií a Indií. V 8. století se Tanzanie zmocnili Arabové a udrželi svoji vládu až do 16. století. V tomto údobí vznikla pobřežní takzvaná swahilská kultura a to mísením místních černošských národů, arabů, indů ale i peršanů. Tato kultura zasahovala celé pobřeží Keni a Tanzánie.
Prvním známým evropanem byl portugalec Vasko de Gama a po té zde připlouvalo častěji portugalské loďstvo a založilo tu svou kolonii a převzalo otěže vlády. Ale pouze do doby, než Arabové nabrali druhý dech a opět se svého bývalého území zmocnili. V 18. století je jim to podařilo Ománskému sultanátu, který použil jako správní středisko Zanzibar a učinil jej rovněž centerm obchodu s otroky.
Pevninská část Tanganyika byla od roku 1880 až do roku 1919 Německou kolonií byla, kdy po prohrané 1 světové válce zde převzala Británie vládnoucí roli.
Angličané, ale darovali Tanzanii v 60. letech samostatnost. Angličtina tu však zůstala a připojila se k domorodému nářečí, které tu přetrvalo po dlouhá staletí.
Od roku 1964, kdy Tanzanie má samostatnost, se spojili Tanganika a ostrov Zanzibar a vytvořili společně eden stát.
 

 

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie