TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

mapa Tanzánie

Tak jako Keňa má i Tanzánie v různých oblastech rozdílné počasí. Většinu Tanzánie vyplňuje náhorní plošina Východoafrické vysočiny, která je 1000 -1500 metrů vysoká a je rozdělena příkopy s jezery Natron, Manyara a Rukwa. Na západě je lemovaná pohořími, klesjícími k dalším velkým jezerům tektonického původu Tanganyika a Malawi.
Na severu při hranici s Keňou se nalézá nejvyšší hora Afriky, vyhaslá sopka Kilimanjaro. Západně od něj leží sopka Meru a proslulý kráter Ngorongoro s jezerem a rezervací zvěře. Úzká pobřežní nížina se rozšiřuje na jihu ke hranici s Mozambikem, kterou tvoří řeka Rovuma, do nízké plošiny. Tanzánii patří největší část jezera Ukerewe (Viktoriina), do něhož přitéká po hranicích Rwandy a Ugandy zdrojnice Nilu Kagera.

Velkou část země pokrývá travnatá savana a savanové lesy, v nížinách rostou deštné pralesy, při pobřeží porosty mangrovů. V horách na severu jsou vyvinuta všechna rostlinná pásma až po nivální. V bohaté fauně jsou zastoupeny všechny východoafrické druhy zvířat. Z četných národních parků je patrně nejznámější Serengeti na severu země, který je zároveň i nejstarším a největším národním parkem Afriky. Spolu s Národním parkem Kilimanjaro a biosférickou rezervací Ngorongoro jsou na seznamu UNESCO. Jezero Tanganyika je největší africkou a druhou největší světovou kryptodepresí. Značná část území je zamořena mouchou tse-tse a nehodí se k chovu dobytka, a tudíž ani k osídlení.

Tanzánie se rozkládá na území 937.062 km2 a je největší zemí Východní Afriky. jižně od rovníku, hraničí s keňou a Ugandou na severu, s Demokratickou republikou Kongo, Rwandou a Burundi na západě a se Zambií, Malawi a Mozambikem na jihu.Středem prochází Velká příkopová propadlina, ta vytvořila mnoho zajímavých formací jako je kráter Ngorongoro a jezero tanganyika. centrální plošina 1200m nad mořem je obrovská savana s řídkým porostem. Na severu leží Mount Kilimanjrao 5890m- nejvyšší hora Afriky. Vnitrozemí zemí je suché, 800 km pobřeží je zelené s palmami,stejně jako ostrovy Zanzibar, Pemba a Mafia.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie