JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
STONE TOWNDAR ES SALAAM
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE

Dar Es Salaam - Tanzánie

Dar es Salaam se do 19. století jmenoval Mzizima. Nyní je Dar Es Saalam největší město sjednocené Tanzanské republiky které ležící na břehu Atlantického oceánu a byl v minulosti i hlavním městem pevninské oblasti Tanganyika. Nyní je hlavním městem vnitrozemská Dodoma. Nicméně i po přesunutí hlavního města do Domy zde v Dar Es Saalamu sídlí mnoho důležitých vládních úřadů a institucí a lze říci, že Dar es Salaam, je stále rovněž hospodářským, kulturním a společenským centrem Tanzanie.
Důležitým místem pro pro rozvoj turistiky a hospodářství je letiště " Julius Nyerere International Airport " , které je největší letiště v Tanzánii.
Dar Es Saalam byl také již v 19 . století důležitým obchodním přístacvem a centrem Německé východní Afriky. Němci zde upevňovali svůj vliv také výstavbou železnice do vnitrozemí. Po porážce Německa v první světové válce však přešlo celé území pod britskou správu a Dar es Salaam se stal správním centrem kolonie Tanganyika.
Z turistických zajímavostí zde v městě není příliš co na shlédnutí. Za zmínku snad jen stují starý přístav. Nicméně zde krom letiště je důležitý turistický spoj lodí přímo na Zanzibar do Stone Townu, kterou se dostanete na Zanzibar za cca 2,5 hodiny.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby na Zanzibaru Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Zanzibar