JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
STONE TOWNDAR ES SALAAM
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE

Zanzibar rady a turistické informace

Zanzibar leží v Indickém oceánu a je součástí Tanzánie. Součástí Zanzibaru, ležícího 40 km od východního pobřeží Afriky jsou ostrovy dva. Jedná se o hlavní ostrov Unguja , označovaný jako Zanzibar a ostrov Pemba. Kvůli rozlehlým plantážím hřebíčku, skořice, pepře a muškátového oříšku se mu přezdívá "ostrov koření".
V hlavním měste Zanzibar City naleznete Kamenné město, což je UNESCO chráněný labirint kamenných uliček s typickými masivními dřevěnými vyřezávanými dveřmi. naleznete zde i Livingstonův dům. Turistika zde byla zpočátku rozvíjena především Italy a proto zde najdete hodně hotelů s italskými vlastníky.

Zanzibar strava

Strava je většinou zajištěna v hotelích. Doporučujeme stravu minimálně polopenzi - snídaně i večeře. Je zde ale i dost hotelů zajišťující stravu all inclusive. Strava je většinou běžná mezinárodní s vlivy asijské, africké a středomořské kuchyně. Hojně zde nabízeny především mořské ryby. Mimo hotel se můžete většinou beze strachu najíst jen v restauracích v Stone Town a nemnohých restauracích pro turisty v malých centrech pro turisty např. v Nungwi.

Zanzibar peníze

Běžně se zde používají tanzánské šilinky a v hotelích můžete platit i mezinárodně směnitelnými valutami jako USD a Euro.

Zanzibar bezpečnost

Zanzibar je zcela určitě bezpečnější než většina vnitrozemských destinací regionu východní afriky. Určitě si ale dejte pozor na drobnou kriminalitu pri návštěve Stone Town a nenechávejte věci bez dozoru na pláži. Všeobecně zde platí - dát si pozor na krádeže i když díky náboženství je zde kriminalita nízká.


v ulicu Stone Town - Zanzibar

vyřezávaná vrata

Zanzibar doprava

Na Zanzibar se dostanete většinou letecky z Tanzanie z Arushy, Dar Es Saalamu nebo Nairobi. Můžete rovněž připlout trajektem z Dar ES Saalamu za cca 1,5 hodiny. Nejběžnější místní dopravou jsou taxiky. Pokud si však objednáváte taxik v hotelu, je cena vyšší než když si taxik objednáte ve městě. Taxiky však u hotelů běžně nestávají a tak jste většinou odkázáni na jimi stanovenou cenu. Na Zanzibaru platí to, co pro ostatní Africké státy - dát si pozor na krádeže i když díky náboženství je zde kriminalita nízká.

Zanzibar - další turistické informace

U turistických služeb je zde rozšířené spropitné. Zanzibar spadá pod velvyslanectví v Nairobi v Keni. Je zakázan vývoz suvenýrů vyrobených z divoké zvěře, mořské korály a mušle a to i když je koupíte na místním tržišti. Při nakupování je běžné smlouvání. Napětí 220 V a přístup na internet je většinou v hotelích. Nejoblíbenějšími suvenýry jsou dřevořezby. Pro pobyt je vhodné oblečení letní , ale ženy s důrazem na to, že ostrov je muslimský a na některých místech musí mít zahalená ramena a sukně ke kolenům. Na všech plážích je zakázáno opalování bez plavek a to i jen nahoře. Na plážích zde je značně znatelný odliv. Auta se zde dají zapůjčit, ale vzhledem k jízdě vlevo a místnímu koloritu dopravy, kombinovanému s dopravními kontrolami je vhodnější si zapůjčit vůz přímo s řidičem. V těchto případech je vždy nutné cenu usmouvat předem. Restaurace zde najdeme různé asijské,africké, arabské, indické ale i evropské. Nejtypičtější pokrmy jsou z ryb a darů moře. Mobily fugují.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby na Zanzibaru Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Zanzibar