JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
STONE TOWNDAR ES SALAAM
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE

Stone Town - Zanzibar - Tanzánie

Stone Town neboli Kamenné město na Zanzibaru je současně i hlavním městem Zanzibaru. Jedná se o historické město s mnoha uličkami, v kterých je někdy pro turistu nesnadné se orientovat. Ärchitektura města je poznamenána vlivy africkými, arabskými, evropskými, ale i indickými. Nejznámějším a typickým znakem jsou zde velmi staré vyřezávané dřevěné vchodové vrata do kamenných domů, podle nichž bylo poznat, jaké národnosti je vlastník domu. Výlet do tohoto města je asi největší atrakcí na Zanzibaru.
Uvidíte zde starou katedrálu vedle které bývalo místo na "uskladnění otroků". protože Zanzibar byl v historii hlavním překladištěm černošských otroků východní Afriky , kteří odsud směřovali jak do arabských státú tak i později do Ameriky. Další místo, které stojí za návštěvu je rybí trh na který navazuje tržiště s ovocem a kořením.
Místní prodejci zkažení byznysem často vyžadují bakšiš za focení nejenom jich, ale často i jimi nabízených produktů a to především v rybí tržnici, kde neočekávají od turistů nákup jimi nabízených produktů na rozdíl od trhu s ovocem a kořením.


vyřezávaná vrata - symbol příslušnosti ke komunitě

pohled ze sultánského paláce


Poblíž staré pevnosti je poněkud nevzhledný, nenápadný třípatrový domek, nezapadající architektury s vitrínkou, kde se dočtete, že se zde narodil Fredie Mercury, zpěvák skupiny Queen.
Po průchodu pevností se Vám objeví nejdůležitější stavba města sultánův palác což je nejstarší elektrifikovaný dům ve východní Africe. Je z něj muzeum s mnoha artefakty ukazující život jak sultánské rodiny, tak i obyvatel na Zanzibaru.
Z vrchní terasy paláce se můžete rozhlédnout po okolí. Poblíž je rovněž bývalý anglický klub s terasou, na které si můžete posedět s drinkem nebo pivem ve stínu. Před palácem je park s výhledem na přístav a kotvící lodě. Sem rovněž přijíždí trajkt z Dar Es Salaamu. Na okraji Stone Town je mezinárodní letiště s vybavením a chováním personálu v běžném "africkém" standartu. Na letiště létají především návazné linky z Dar Es Salaamu nebo z Keni.

 

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby na Zanzibaru Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Zanzibar