Menu Zavřeno

KEŇA safari

Keňa anglicky Kenya je přímořský stát východní Afriky. Naleznete zde krajinu plnou africké divoké fauny, vhodnou pro safari, ale i modré pláže s bílým pískem u Indického Oceánu v okolí největšího keňského přístavu Mombasy.
Většinou je v Keni místem vstupu turistů do země letiště v hlavním keňském městě Nairobi a nebo v Mombase u Indického oceánu. Hlavní město Keni Nairobi je relativně moderním centrem východní Afriky, zatímco Mombasa je přístav město s historií. Nejznámější národní safari parky v Keni jsou rezervace Masai Mara, Amboseli a Tsavo. Společná hranice s Tanzánií dává další možnosti návštěvy safari rezervací Serengeti, NgoroNgoro a Kilimanžára.

Keňa – turistické informace – safari

Keňa je především skutečně rájem pro milovníky safari. Na rozdíl od JAR je v Keni silniční síť v horším stavu a proto je vhodné především v období dešťů pro cestování a safari používat auta s náhonem na všechna 4 kola. V Keni se jezdí vlevo. Pro běžné standartní safari v období sucha se používají mikrobusy s otvírací střechou a náhonem pouze přední nápravy. Tak jako v celé Africe tak i v Keni si turisté musí dát pozor na „drobnou“ kriminalitu především na krádeže po setmění. Před návštěvou Keni je většinou vhodné si zjistit zda se v navštívených místech nevyskytuje malárie. Keňa má obdobně jako Tanzánie obyvatelsto hovořící několika jazyky a proto hlavním dorozumívacím jazykem je zde svahilština a angličtina.

Keňa – základní údaje o státu

Hlavním městem republiky Keňa se 7 provinciemi je moderní Nairobi, které má něco přes 1,5 milionu obyvatel. Mombasa má necelý jeden milion. Celkem má Keňa přes 32 milionu obyvatel. Nejznámějším kmenem v Keni jsou zde kočovní Masajové, kteří obývají jak vnitrozemí Keni. Nejpočetnější jsou Kikujové a Svahilci žijící na keňském pobřeží. Svahilci nejsou kmenové etnikum, ale národní skupina sjednocená svahilským jazykem vzniklým z místních afrických jazyků, arabštiny ale i evropské portugalštiny a angličtiny. Ke vstupu do Keni turisté potřebují vízum. Rozloha Keni je 586 650 km2 a nejvyšší horou je MT. Kenya s výškou kolem 5.200 m n.m. Oficiální jazyky jsou angličtina a svahilština. Njrozšířenější náboženství jsou křesťanství a islám.

nejznámější safari národní parky v Keni

V případě krátkodobé návštěvy Keni s příletem do Nairobi, jsou nejvhodnější safari parky k návštěvě především známá Masai Mara, Lake Nakuru a Amboseli. Safari v Masai Mara můžete spojit se safari v Lake Nakuru. Amboseli je již trochu bokem. Dalšími známými safari parky jsou horský park Mount Kenya, taktéž dostupný z Nairobi a Tsawo East a safari park Tsawo West, které je vhodné navštívit v případě, že plánujete trasu Nairobi – Mombasa.

safari v Masai Mara

Nejznámější  safari v Keni, je určitě v NP Masai Mara, který je známý především migrace a přechodu říčky „Masai Mary“.  Je zde dostatek zvěře všeho druhu a možnost různých zážitků.  Masai Mara je safari park v Keni s největší pravděpodobností výskytu a pozorování velké pětky: slona, lva, buvola, leoparda a nosorožce. Nejvzácnější jsou zde nosorožci a leopardi.

safari v Lake Nakuru

Lake Nakuru je park s velkým jezerem, kde můžete vidět velká hejna plameňáků a vodního ptactva. Je po ruce v případě návštěvy Masai Mara. Je to ale místo, kde uvidíte například nosorožce pravděpodobněji než v Masai Mara.

safari v Amboseli

Amboseli je národní safri park v Keni pod nejvyšší horou Afriky pod majestátním Kilimandžárem. Zvěře je zde určitě nejméně ze zmiňovaných safari parků, snad kromě NP Mt. Kenya. Ač zde žijí různé druhy zvěře, tak na 100% jsou zde vidět především sloni a pavijáni. Ranní probuzení pod Kilimandžárem je však nezapomenutelné.

safari v Mt. Kenya

Vysokohorský park Mout Kenya je vhodný pro ty , kteří spojují návštěvu Keni především s vysokohorskou tůrou na nejvyšší horu Keni.

safari v Tsawo East a West

Zde najdete rovněž všechny druhy zvěře, včetně „velké pětky “ – slon, buvol, lev, leopard a nosorožec. Zvířata jsou trochu  více rozptýlena „díky rozlohy“  než v Masai Mara.  Masai Mara má  plochu něco přes 1.500 km2 a Tsavo West a Tsavo East má něco k 23.000 km2. Tyto parky jsou velmi vhodně položeny po trase z Nairobi do Mombasy.

Safari z Nairobi do Mombasy, Amboseli, Tsavo West, Tsavo East , relax na Diani Beach.  (10/12 dní)

Safari a z Nairobi do Mombasy ( Zanzibar) Masai Mara, Lake Nakuru, Lake  Naivasha (10/12 dní)

Safari z Nairobi do Tanzanii, Amboseli, Lake Manyara, Ngoro Ngoro, Tarangire, Zanzibar (12 dní)

Safari v Keni a relax na Seychelách.  Masai Mara, Nairobi , Mahe, La Digue   (10/12 dní)