TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
ChobeOkawangoMoremiKalahari 
 
RADY HISTORIE

Chobe Botswana

poloha Národního parku Chobe v Botswaně

Chobe je národní park v severní Botswaně. Chobe je třetím největším parkem v Botswaně. První je Kalahari Game Reserve a druhý národní park Gemsbok. Chobe je jedním z nejnavštěvovanějších parků v Botswaně. Původními obyvateli zde byli Křováci, lovci a sběrači, kteří se pohybovali z jednoho místa na druhé. Později se k nim přidaly kmeny Basubiya a Batawana. V roce 1931 vznikla myšlenka založení národního parku a v roce 1932 byla oblast o rozloze 24.000 km2 Chobe vyhlášena neloveckou zónou. Chráněná oblast byla rozšířena na 31.600 km2. První národní park Botswany vznikl však až později, v roce 1967. V roce 1980 a 1987 byly pozměněny hranice Národního parku a v současné době má park rozlohu 15.000 km2.

Park Chobe je tvořen čtyřmi různými ekosystémy s hustými lesy, zelenými pláněmi u řeky Chobe na severovýchodě, suchou oblastí uprostřed a mokřinami na severozápadě. Na severu parku se nachází jezero Liambezi, které je velmi důležitým zdrojem vody. Dalším velmi potřebným zdrojem vody je řeka Chobe, která pramení v Angole. V Chobe je největší koncentrace slonů na světě, žije jich zde více než 60.000. Ti však na některých místech ničí díky svému počtu ve velkém stromové porosty. Sloni migrují v období sucha až 200 kilometrů od řeky Chobe k řekám v Linyianti.

Geografie Národníhop parku Chobe v Botswaně

Park lze rozdělit do 4 hlavních oblastí . Chobe River front -nachází se u města Kasane, je zde velká koncentrace zvěře, vyskytují se zde občasné záplavy. Jednou z atrakcí je plavba po řece
Linyanti Swamps - nachází se severozápadě parku, tato oblast je důležitým zdrojem vody v období sucha, roste zde mnoho lesů a v období sucha se zde shromažďují stáda slonů.
Oblast Savute - leží ve střední a jižní část parku, nachází se zde kanál Savute, kterým teče voda v období dešťů. V období sucha zde není voda a u napajedel, kam se čerpá voda, se shromažďuje mnoho zvěře.
Oblast Nogatsaa - leží asi 5 km jižně od řeky Chobe a Kasane. Je to odlehlá oblast a není zde ubytování, jsou zde umělá napajedla, v období léta jsou cesty neprůjezdné.

Národní Park Chobe

hotely Botswana
Okavango
Sandibe Lodge
Stanley Camp
Moreni
Baines Camp
xakanaxa Camp
Chobe
safari Lodge
Elephant Valley Lodge
Kalahari
Plains Camp
 
www.afrikaweb.cz   
služby v Botswaně Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Botswana