Menu Zavřeno

Hlu Hluwe – Jihoafrická Republika

 

poloha Hlu Hluwe v JAR

Národní park HluHluwe ( výslovnost šlušluve) se nachází ve východní části Jižní Afriky,a to necelých 300 kilometrů od Durbanu, v samém srdci Zululandu provincie Kwazulu – Natal.

Rezervace je v kopcovitém terénu

HluHluwe je jednou z nejstarších přírodních rezervací v Africe. Byl založen v roce 1895 a to především na ochranu nosorožce bílého, kterému hrozilo vyhynutí. V současné době se zde vyskytuje největší populace tohoto nosorožce, která čítá na 1800 jedinců ale také 350 jedinců nosorožce černého.

¨
Nosorožec a buvol vedle sebe

Vzhledem k bohaté různorodosti stromů a rostlin se zde vyskytuje velké množství zvěře a to především v severní části parku,kde je možno vidět celou velkou pětku: lev, leopard, buvol, slon a nosorožec. Dále jsou k vidění zebry, pakoně, antilopy, žirafy, gepard a hyena a více než 300 druhů ptáků.

V rezervaci jezdíte v otevřených vozechj s ragery

Park se rozprostírá na 96 tisících hektarech a vyznačuje se kopcovitým terénem. Jméno dostal podle dvou řek, které protékají rezervací – řeka Hluhluwe a říčka Mfolozi, ta tvoří bohatá napajedla umožňující pozorovat zvěř zblízka.

antilopa

Deštivá sezóna je v období od září do dubna,kdy je zde horké a vlhké subtropické počasí. Období sucha trvá od května do srpna , teploty jsou velmi příjemné a noci chladné a je to nejvýhodnější období pro pozorování zvěře.