Menu Zavřeno

Zimbabwe rady

V Zimbabwe swe poslední dobou situace zlepšila. Na rozdíl od dřívějška u benzínových pump dostanete benzín a v obchodech jsou potraviny. Nejvhodnější valutou je zde USD. K použití je rovněž ZAR nebo Euro. Cesty jsou vcelku v dobrém stavu a tak je možné cestovat po vlastní ose vypůjčeným vozem. Co doporučujeme je tankovat vždy, když je k tomu příležitost a v nádrži máte místo.
U benzínových pump , na parkovištích, ale i jiných místech se objevuje, jak je tomu v Africe běžné spoustu pomocníků, kteří Vám chtějí buď účelně nebo neůčelně pomoci. Vždy za to chtějí nějakou drobnou úplatu. Je to na Vás nicméně je lépe si vyčlenit na tyto služby fond drobných. Je to levnější než platit pokutu v autopůjčovně za škrábnutý lak.
Ubytování je různé kvality, ale odpovídá běžnému africkému turistickému standartu. Nejlepší hotely jsou v okolí Viktoriiných Vodopádů.
V běžném turistickém styku se domluvíte angličtinou.
Pro vstup do Zimbabwe potřebuje občan ČR vízum. Cena je cca 30 usd.
Co se týče bezpečnosti tak Zimbabwe je vcelku bezpečná země.
Při cestě do Zimbabwe není povinné žádné očkování. Může být vyžadováno mezinárodní potvrzení o očkování proti žluté zimnici – oficiálně proto – pokud turista přicestuje ze země , kde se vyskytuje žlutá zimnice.
Někdo doporučuje užívat antimalarika i na Viktoriiných vodopádevh. Důležitý je hlavně repelent.
Samozřejmě nepít vodu z vodovodu, ale jen vodu balenou a nekoupat se ve stojatých vodách.

Zastupitelský úřad ČR: (04) 700 636. Po pracovní době je telefon přepojen na záznamník, který volajícímu oznámí dvě čísla mobilních telefonů, kam se lze dovolat v denní či noční dobu.
Policie: 995
Hasiči: 993
Rychlá záchranná pomoc: 994
Trauma Center – lékařská pohotovost: 705 535, 700 666/8, 702 281 (24 hodinová)
Nemocnice sv. Anny (St. Anne´s Hospital), nejlepší soukromá nemocnice v Harare: 339 933/4/5/6