Menu Zavřeno

Kena – Realie

 

Keňská republika se nachází ve východníé Africe u pobřeží Indického oceánu. Sousedí s Ugandou , se Súdánem, na severu s Etiopií , na jihu s Tanzanií a na východě se Somálskem. Keňa je ve světě známá především svými národními parky. Země je republikou s prezidentem a byla pojmenována po své nejvyšší hoře Mount Kenya, která se nachází uprostřed státu. Zákonodárným sborem země je Národní shromáždění.
Co se týká náboženství tak nejvíce je katolíků 27 %, protestantů je 19 %, dále potom animisté 19 %, a ostatních křesťanů je 29 %. Celkem má Keňa asi 35. mil. obyvatel. Průměrný věk obyvatelstva je nízký – muži dosahují 45 let muži – průměrný věk. Gramotnost je zhruba 85 %. Největším kmenem jsou Kikujové 21 %, Baluchové 14 %, Luové 13 %. Zemědělství – sklizeň: pšenice, kukuřice, rýže, proso, batáty, maniok, cukrová třtina kokosové ořechy, sezam, citrusy, bavlna chov dobytka: skot, ovce, kozy, velbloudi
Průmysl – těžba zlata a polymetalických rud, sůl . Keňa exportuje hlavně do Ugandy , USA, Velké Británie a Nizozemska.

Embassy of the Czech Republic, Jumuia Place, Lenana road, Nairobi, P.O.Box 48785 – 00100, Republic of Kenya, tel: 0025420/2731010-1,2, fax: 0025420/2731013, e-mail: nairobi@embassy.mzv.cz, zamini.cz@africaonline.co.ke

Keňa všeobecně

Ke vstupu do keni turisté potřebují vízum. je možné si jej zakoupit na letišti nebo na Hranicích.
Před návštěvou Keni je většinou vhodné si zjistit zda se v navštívených místech nevyskytuje malárie.
Mezinárodním dorozumívacím jazykem je zde angličtina. V některých parcích se vyskytuje i moucha tse-tse rozšiřující spavou nemoc – pokud by jste jí však měli být vážně ohroženi, tak předpokladem je mnohonásobné kousnutí touto mouchou.

Většinou turisté pokud mají omezený čas tak řeší otázku, kterou zemi v Africe navštívit a která místa. 3 nejnavštěvovanější země jsou Keňa , Tanzánie a Jižní Afrika. Každá z uvedených destinací má své výhody.
Keňa má přírodní rezervace plné zvěře, pobřeží s hotely, kde je možno závěrem relaxovat na bílých plážích. Výhodou je rovněž relativně blízká dostupnost nejlepší turistické rezervace v Keni Masai Mara s možností návštěvy odlišné rezervace Lake Nakuru po cestě. Den v Nairobi spojený s večeří v Carnivore určitě také stojí za to. Nevýhodou je poněkud nižšší úroveň infrastruktury ( silnice, obchody, restaurace ).
Tanzánie má věhlasnější rezervace – Serengeti, která je asi na stejné úrovni jako Masai Mara a Ngoro Ngoro. Tanzánie je však o něco dražšší než Keňa. Silnice a infrastruktura je zde na lepší úrovně než v Keni. Po safari je možné odletět na ostrov koření Zanzibar, kde najdete velmi vynikající hotely a bílé pláže.

výběr hotelu na Safari

Hotely jsou v Keni vcelku dobré úrovně a to jak městské, tak i lodge a kempy na safari a rovněž i pobřežní resorty.
Na safari je nejnižšší akceptovatelná úroveň pro běžného turitu stanové kempy, kde velké stany jsou vybaveny zděnou koupelnou a dvoulůžkem. Další úroveň jsou 3* lodge. Tento typ ubytování bývá většinou trochu starší, ale nabízí standart hotelu zasazeného do přírody. Lepší standart poskytují 4* lodge – většinou řetězce Sopa nebo Serena, které splňují požadavky i dosti náročné klientely. Není zde ani příliš velký cenový rozdíl od 3* lodží a řekl bych že kvalita určitě stojí za to. Samostatnou kategoriií jsou 5* stanové kempy a menší 5* lodge připravené pro nejbohatší světovou klientelu. Z hlediska poměru ceny, kvality služeb a ubytování určitě doporučujeme 4* lodge.

 

výběr trasy safari

A – Nairobi – Lake Nakuru – Masai Mara – Nairobi ( 5nocí/6 dní )

Základní okruh, kde uvidíte nejvíce za ekonomicky nejméně
Zcela dostatečný okruh pro ty, kteří mají krátkou astávku v Nairobi a nebo chtějí zbytek času strávit čas u moře.

B – Nairobi – Lake Nakuru – Masai Mara – Amboseli – Nairobi ( 6 nocí/7dní )

Okruh pro ty, kteří chtějí vidět Kilimandžáro. Pokud by jste chtěli jet do Amboseli jen kvůli zvěři, tak vše je v dalece větším množství v Masai Mara. Někdy je zasněžený vrcholek v mracích.

C – Nairobi – Lake Nakuru – Masai Mara – Serengeti – Ngoro Ngoro – Lake Manyara – Arusha – Nairobi

(9nocí/10dní)
Pro zájemce o národní parky. Po absolvování tohoto okruhu je možné, že do konce života již pravděpodobně nenavštívíte žádnou zoo. V případě, že chcete po safari navštívir Zanzibar můžete okruh ukončit již v Arushi. Pro běžného turistu bych řekl, že v tomto případě by byla dotatečná jen i část Tanzánie, protože Serengeti je obdobné jako Masai Mara a cena by byla nižšší.

D – Nairobi – Lake Nakuru – Masai Mara – Amboseli – Tsawo west – Tsawo East – Mombasa


Vhodné pro ty kteří chtějí ukončit pobyt u moře v Keni.

bezpečnost Keňa

V Keni je běžná bezpečtnostní situace odpovídající turisticky rozvinuté země. Pokud dodržujete bezpečnostní pravidla nehrozí vážnější rizika. Nicméně v Nairobi se zcela určitě nedoporučuje vycházet v noci individuálně na procházky a rovněž přes den není pohyb mimo hlavní ulice příliš bezpečný. V Africe získalo díky kriminalitě přezdívku Nairobbery. Co se týká oblečení tak samozřejmě každý se vybaví dle účelu své cesty. Je však třeba si uvědomit, že ač jste v Africe je často místo ve vyšší nadmořské výšce a tudíž teplota někdy klesá večer dosti pod 20°C. Stravovavání je nejlepší v hotelích s proběřenými restauracemi pro turisty.