Menu Zavřeno

Počasí v Jihoafrické Republice

 

Období našich zimních měsíců je v Jižní Africe hlavní turistickou sezónou a deště jsou většinou krátké a prudké v odpoledních hodinách. Počasí se ovšem liší dle jednotlivých oblastí. Z hlediska turistiky a navštěvovaných míst můžeme oblasti rozdělit na 3 základní oblasti:

1.Kapské město – počasí JAR

zde jsou největší deště od května až do září a naopak suché období je zde od října do března. Teploty jsou zde vzhledem k poloze nejnižší a to od listopadu do března 13 – 25 °C a květen až září 8 – 18°C

Při uvádění období jsou vynechány měsíce duben a říjen ,které jsou považovány za přechodné.
Z výše uvedeného vyplývá , že počasí v oblastech je rozdílné a proto jednotná tabulka počas pro celou Jihoafrickou republiku by byla nepřesná právě vzhledem k diametrální rozdílnosti.

2. okolí Johanesburgu, Pretorie a KNP

zde je nejvíce deštivé období od listopadu až do května a suché období od května do září. V našich zimních měsících se teplota pohybuje v rozmezí 17 – 26 °C a v našich letních měsících 9 – 19 °C.

3. Durban a St. Lucia

období deštů listopad až březen a nejsušší jsou letní měsíce.
Nejtepleji je zde samozřejmě od listopadu do března, kdy teploty kolísají v rozsahu 20 – 36°C. Nejchladněji je v našich letních měsících kdy teplota v noci může být 12°C a přes den až 23 °C.