Menu Zavřeno

TANZÁNIE

Safari a Zanzibaru. Lake Manyara, Ngorongoro, Tarangire  (10/12 dní)

Safari a Zanzibar. Lake Manyara, Serengeti, Ngorongoro (10/12 dní)

Safari  rezervace Selous, NP Nyerere, Mikumi, Zanzibar (12 dní)

Výstup na největší horu Afriky na Kilimajaro   +  safari  ( 12 dní ) 

Tanzánie všeobecně

V Tanzánii najdete přístupné rezervace a parky s velkým množstvím zvěře, které máte možnost při safri spatřit. Tanzanie je bývalá Německá Východní Afrika a až po 1. Světové Válce se stala kolonií Anglie. Nyní je Tanzánie samostatným státem sousedícím na severu s Keňou a Ugandou. Na jihu má hranice s Mozambikem, Malawi a Zambií. V Tanzanií je něco okolo 100 různých kmenů. Nejrozšířenějším tanzanským dorozumívacím jazykem je většinou svahilština, což je jazyk, který vznikl smícháním černošských jazyků a arabštiny s některými evropskými výrazy. Tanzanie je tvořena pevninskou částí Tanganika a ostrovem Zanzibar, který je exotickým ostrovem koření s pobřežím s nádhernými bílými plážemi.
Sloučením názvu obou tanzanských částí vznikl název Tanzanie.

Turistické informace o Tanzánii, safari

Turisticky nejatraktivnějšími místy pro safari v Tanzáni je rezervace v kráteru sopky NgoroNgoro a nejrozsáhlejší tanzanský národní park Serengeti. Dále je velmi navštěvována nejvyšší tanzanská hora Kilimanžáro a ostrov s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem Zanzibar. V Tanzánii jsou také další rezervace, v kterých má safari výbornou úroveň jako například Mikuni nebo největší safari rezervace Selous v blízkosti hlavního města Tanzanie Dar Es Salaamu. Ke vstupu do Tanzánie je zapotřebí tanzanské vízum, které je možné si opatřit až při vstupu do země.

Safari v Serengeti

Tanzanská rezervace a Národní park Serengeti se nachází na hranicích Tanzánie s Keňou a navazuje na rezervaci Masai Mara v Keni. Serengeti je známé migrací a najdete zde velké množství zvěře. Je to nejznámější rezervace v Tanzánii a máte zde také největší šanci uvidět velkou 5. Lva, buvola, slona, nosorožce a leoparda. Nejvzácnější jsou zde zde nosorožeci a leopardi.

Safari v Ngoro Ngoro Tanzánie

Safari Národní park NgoroNgoro leží v kráteru stejnojmenného vulkánu a udává se jako místo s největší koncentrací zvěře v Tanzánii. Nicméně realita je někdy taková, že plocha krátera je velká a zvěř je v jeho všech koutech. Nicméně i tak zde máte možnost při safari vidět celou velkou 5. Vzácní jsou zde hlavně lvi a sloni.

Safari Lake Manyara

Lake Manyara je safari rezervace a Národní park s jezerem, který je vhodnou zastávkou při cestě z Serengeti a Ngorongoro do Arushi. U tanzanského jezera Manyara žijí vodní ptáci a v okolí další africká zvířena. Lake Manyara se chlubí hlavně stromovými lvi, žijícími na stromech. Budete mít ale při safari veliké štěstí pokud je uvidíte.

Tanzanie – základní údaje o státu

Hlavním městem republiky Tanzánie s 25 regiony je Dar es Salaam a celkový počet obyvatel Tanzánie je cca 36 miliónů. Rozloha Tanzanie je 945 000 km2. Úřední jazyky jsou angličtina a svahilština. Nejvyšší horou Tanzánie je Kilimandžáro 5 895 m.n.m. Náboženství je přibližně stejného poměru: křesťanství, islám a animismus.

Zdravotní rizika při safari v Tanzánii

Největším zdravotním rizikem může být pro turistu malárie, která se vyskytuje i v tanzanských národních parcích. Zde postačí antimalarika zakoupené v ČR jako například Malaron. Pokud si je sebou nevezmete, prodávají se antimalarika běžně na letištích. V Tanzánii se vyskytuje rovněž pověstmi o spavé nemoci opředená moucha Tse-tse. Tato moucha by Vás ale musela kousnout při safari alespoň 50x aby jste byli ohroženi touto nemocí.

Tanzánie – focení

Samozřejmě pro mnoho turistů je fotoaparát nezbytným doplňkem jejich safari. Focení osob je v celé Africe problém a je to především o penězích. Dozvíteč se řeči o ukradení duší apod. Jakmile však zaplatíte 1 dolar, tak si můžete si fotit jak chcete duše neduše. Při focení osob bez upozornění se většinou setkáte s negativní reakcí, která může někdy vyvrcholit až fyzickým napadením.