Menu Zavřeno

Lake Nakuru – Keňa

 

safari Národní park Lake Nakuru – Keňa – poloha

Lake Nakuru je národní rezervace v Keni o rozloze 180 km2. Samotné jezero má 62km2 a leží asi 160km od Nairobi v blízkosti města Nakuru. Kolem jezera v zalesněné krajině naleznete mokřiny, sklanaté útesy i otevřené plochy. Do jezera ústí 3 žeky Njor, Enderit a Makalia s vodopády , které stojí za to vidět.
Lake Nakuru National Park je další pýchou Keni. Jeho rozloha je 188 km2 a byl vytvořen roku 1961 okolo jezera zvaného Nakuru, které se nachází v blízkosti stejnojmenného města. Lake Nakuru National Park se do podvědomí tisíců turistů z celého světa dostal především díky tomu, že je domovem obrovského množství plameňáků, kteří hnízdí podél břehů. Počet plameňáků v této oblasti je úměrný tomu, jaké zde mají podmínky nutné pro bezproblémové přežívání.

safari Národní park Lake Nakuru v Keňi zvěř

Národní park Lake Nakuru je znám především obrovským množstvím plameňáků malých i růžových, Jejichž množství bývá tak obrovské, že se odhaduje na 1-2 miliony. Mimo plameňáků, zde však žijí i orli, volavky a rybolovní ledňáčci.
V parku najdete také vzácnou žirafu Rothschildovu, oryxe, hrocha, prase bradavičnaté, oba druhy nosorožce. Především je zde ale velké množství různých druhů ptáků. když budete mít štěstí můžete zahlédnout lva nebo levharta.