Menu Zavřeno

AMBOSELI- safari park Keňa

safari Národní park Amboseli – Keňa – poloha

Amboseli – Amboseli National Park se rozkládá jihozápadním směrem od hlavního města Nairobi na úpatí Kilimandžára. Amboseli znamená v masajštině  „místo kde je voda“.  Amboseli je však většinou mimo deštivé období dosti suché místo. Nachází se však zde dva prameny vody, které jsou zásobeny podzemními vodami z tajícího sněhu z úbočí Kilimanžára.

Amboseli je po Masai Mara druhým nejpopulárnějším národním parkem v Keni a to především kvůli své poloze v blízkosti Kilimanjára a vcelku v dostupné vzdálenosti z hlavního města Nairobi.
Vzhledem k nadmořské výšce kolem 1.100 m.n.m. je zde vcelku snesitelná teplota po celý rok. Zasněžený vrcholek hory Kilimandjáro (5 985 m ) bývá často po většinu dne schován v mracích, nejvhodnější dobou pro jeho zahlédnutí bývá časně ráno.

safari park Amboseli – Keňa – zvěř

Ze zvěře zde uvidíte většinou slony, pakoně, žirafy, impaly, zebry, hrochy a leopardy. Díky pramenům vody a jezeru je zde také rovněž k vidění vodní ptactvo jako pelikáni, orli a plameňáci. Nicméně co se týká množství zvěře nelze Amboseli srovnat s například Masai Mara a park je jak již bylo řečeno atraktivní především svou polohou pod Kilimanžárem a dobrou dostupností z Nairobi.
V okolí Amboseli žijí především Masajové jejichž vesnici můžete navštívit za menší poplatek, který by měl sloužit k podpoře jejich života v oblasti, protože vzhledem k státní preferenci života zvířat a národních parků jsou masajové vytlačováni na jejich okraj nebo zcela mimo jejich hranice a to z důvodů lovu zvěře nebo spásaní potravy jejich stády dobytka.