Menu Zavřeno

Rezervace SELOUS v Tanzánii

 

Poloha safari rezervace Selous v Tanzánii

Rezervace Selous – Selous Game Reserv je se svými více než 50.000 km největší safari rezervací v Africe a největším safari územím v Tanzánii. Selous je větší než Belgie a je 2x tak veliká jako Krugerův národní park v Jihoafrické Republice. ( Pro srovnání ČR má 80.000 km2) Selous Game Reserve byla pojmenována podle Federicka Courtney Selouse, slavného afrického lovce, který zde pořádal lovecké safari. Rezervace není u nás ani ve světě tak známá, ani navštěvovaná, jako například jiné rezervace v Tanzánii – Serengeti nebo Ngoro Ngoro. Najdete zde ale velké množství zvěře a především méně turistů, díky čemuž je příroda méně poznamenaná lidskou činností.

Zvířata v safari rezervaci Selous v Tanzánii

V Solous žijí zde velká stáda slonů, žiraf, zeber, buvolů a různých druhů antilop. Z predátorů jsou zde nejčetnější lvi, leopardi a samozřejmě hyeny. Části rezervace Selous jsou pronajaty a využívány k trofejnímu lovu movitými lovci z celého světa k velké nevoli především zahraničních ochranářů, kteří zde zavádějí nejrůznější alternativy jako kupříkladu „safari s fotoaparátem“ apod. Nutno však dodat, že jen se sporadickým úspěchem.
V rezervaci teče několik řek, které jsou domovem pro krokodýly a hrochy. Největší řeka v Selkous se jmenuje Rufiji. Krajina se sestává z větší části ze savanového lesa.

informace o safri rezervaci Selous

Období sucha je v safari rezervaci Selous od června do listopadu, kdy podmínky pro pozorování zvěře jsou nejlepší. Do rezervace se dostanete z hlavního města Tanzánie Dar Es Salaamu většinou vlakem nebo letadlem. Safari zde je většinou 3 typů – klasické s auty 4×4, safari z lodě nebo pěší safari s ozbrojeným doprovodem. Během 3 dnů zde máte možnost vyzkoušet vše. Ubytování je v levnějších kempech nebo safari lodžích.