Menu Zavřeno

TSAVO EAST safari národní park v Keni

Tsavo East safari Národní park v Keňi – poloha

Národní park Tsavo East má rozlohu 12 745 km2 a sousedí s národním parkem Tsavo West NP. Původně byl založen v roce 1948 jako park Tsavo a je jedním z nejstarších národních parků v Keni. Po té byl rozdělen na dvě části – Tsavo East a Tsavo West. Park leží na jihu Kení a projíždí jím železnice z Nairobi do Mombasy. Plošně je největší park v Keni. Jsou v něm rozlehlé roviny s převažujícími savanami s typickými akáciemi. na rozdíl od parku Tsavo West, kde naleznete více kopců. Park je navštěvovám především turisty , trávící svou dovolenou na plážích u Mombasy. Park je přístupný 3 branami : branou Manyani, bránou Bachuma a bránou Sala. Park je otevřen od 6:30 do 18:30.

Tsavo East safari Národní park v Keňi – zvěř

Co se týká fauny tak zde pobývají stáda stáda slonů s čeveným zabarvením, způsobeným železitou půdou, kterou jsou sloni zaprášeni.Déle v parku žíjí lvi „bezhřívní“ zebry, různé druhy antilop, hroši, krokodýli a pštrosi, gepardi, buvoli a žirafy. V poslední době byl učiněn pokus o vysazení nosorožce.
Pro dopravu jsou možné mikropbusy a auto, s kterými se v období sucha dostanete prakticky všude, ale pro období deště jsou lepší vozy 4×4 , které jsou vhodné hlavně při dešti.
Parkem protéká řeka Voi River na které je postavena přehrada Aruba. Velký výskyt vodní zvěře ja u bažiny Kanderi Swamp. V parku je rovněž velké množství různého ptactva.

Období
období sucha
krátké:leden-březen
dlouhé:červenec-říjen

období dešťů
krátké:říjen-prosinec
dlouhé:březen-květen