Menu Zavřeno

Swakopmund – Namibie

 

poloha Swakopmundu v Namibii

Swakopmund je přístavní město na západě Namibie. Je to největší pobřežní město Namibie. Leží necelých 380 kilometrů západně od hlavního města Windhoek v poušti Namib. Město má celkem 42 tisíc obyvatel. Swakopmund je jedním z mála měst v Africe, kde se mluví německy. Je to pozůstatek německé kolonizace. Město bylo založeno v roce 1892 jako hlavní přístav pro německou jihozápadní Afriku kapitánem Curtem von Francois a značná část jeho populace mluví německy dodnes. Symbolem města byly dva majáky na pobřeží.

Město leží na silnici B2 a Trans-Namib železnice z Windhoeku do Walvis Bay. Je zde také mezinárodní letiště. Swakopmund je plážové letovisko, v okolí města se nacházejí pěkné písčité pláže a plno přímořských promenád. Je zde velké zábavní vyžití přes půjčování čtyřkolek, sjíždění dun, lety horkovzdušným balónem, rybolovy žraloků, spousta kaváren, restaurací, galerií. Město je plné starých německých koloniálních budov.

turistické zajímavosti Swakopmundu

Mezi zajímavosti města patří například Národní muzeum, akvarium mořského života, velkolepé písčité duny poblíž Langstrand jižně od řeky Swakop, pouštní golfové hřiště Desert Rossmund, velbloudí farmy, parní lokomotiva Martina Luthera z roku 1896 stojící opuštěně v poušti. Podnebí ve Swakopmundu je ovlivňováno Atlantikem a tak je zde chladněji a sucho oproti jiným místům v Namibii. Průměrná teplota v lednu je 25°C a v červenci 15°C. Swakopmud je výborným výchozím bodem pro výlety např. na Pobřeží koster, nebo na Cape Cross, kde se nacházejí velké kolonie tuleňů či Walvis Bay, kde se slétávají tisíce plaměňáků.