Menu Zavřeno

Botswana – Rady

 

Botswana všeobecně

V Botswaně je velká část území současně i rezervací nebo národním parkem. Je to skoro 20% celkové rozlohy státu. Nejznámějšími botswanskými národními parky jsou Okavango, Chobe a Kalahari. Do parků se platí vstupné, poplatek za auto a samozřejmě za ubytování. Dá se říci, že v Botswaně můžete zažít relativně nekomerční safari dle svých představ v přírodním neporušeném prostředí a ve státě, kde je stabilní bezpečnostní situace. V cenovém porovnání safri v Botswaně vychází drážší než v Keni nebo i Tanzánii. Je to tím, že v Botsvaně nejdou cestou množství , ale cestou standartní kvality, kterou jsou schopni zabezpečit jen omezenému množství turistů.

Botswana doprava

Do Botswany se dostanete buď pozemní cestou například z Namibie, Jižní Afriky nebo Zimbabwe nebo letecky do hlavního města Gaborone nebo na menší letiště u národních parků. Jednu radu především – pro pohyb po vlastní ose je zapotřebí vúz 4×4. Nejběžnějším je Toyota HIlux 4×4. Valná většina silnic je s prašným povrchem. V době dešťů nemusí být všechny silnice sjízdné a některé kempy mohou být zavřené.

Botswana ubytování

Pokud máte vůz vybavený stanem, tak se můžete ubytovat v kempech různé kategorie, nicméně většina kempů je vcelku vysoké úrovně a nikoliv levných cen. Totéž se týká ubytování v lodžích. Někde neznamená vysokou cenu, to že ubytovací objekt má luxusní vybavení dle Evropských norem. Zde platíte za ubytování v centru africké přírody. Vzhledem k poměru počtu zájemců a možností ubytování je zapotřebí mít ubytování zajištěno předem, protože turistika v Botswaně není zaměřena na masové služby a do některých rezervací nemusíte být vpuštěni bez předem zajištěného ubytování.

Zdravotní rizika a další rady

Pro případná očkování se poraďte s odborným lékařem, kterému důvěřujete. My z praktických důvodů doporučujeme žlutou zimnici ( může být vyžadováno pasovými orgány ) a s sebou antimalarika. Měnou je 1 Pula což je řádově něco přes 2 koruny.