Menu Zavřeno

Masai Mara – safari park Keňa

 

safari Národní park Masai Mara- Keňa – poloha

Rezervace a Národní park Masai Mara je nejznámější a nejlepší rezervací pro turistu v Keni. Nachází se severně od hlavního města Nairobi a je známá především obrovskou migrací pakoňů v červenci a srpnu, která se uzavírá ze sousední rezervace Serengeti v Tanzánii. I mimo údobí migrace, zde však uvidíte největší množství zvěře ze všech rezervací v Keni. Národní park Masai Mara tvoří travnaté savany místy porostlé akáciovníky, pahorky a koryto řeky Masai Mara s číhajícími krokodýli a stády hrochů.

safari Národní park Masai Mara- Keňa – zvěř

Během migrace se spolu s kopytníky přesouvají i žirafy, sloni a samozřejmě predátoři – lvi, levharti, gepardi a hyeny. V Masai Mara žijí také nosorožci a buvoli. NP Masai Mara má rozlohu 1510 km2.

safari Národní park Masai Mara- Keňa – informace

Název Masai Mara pochází částečně podle řeky řeky Mara a názvu národa Masajů, kteří jsou nejvýraznějším Keňským kmenem, který přišel do Keni ze severu. Masajové mají vlastní náboženství – věří v jediného dobrotivého boha, kterého nazývají Engai. Sami sebe považují za vyvolený národ boží. Masajové jsou bojovní a kladli houževnatý odpor i Britům. Masajové vadili kolonizátorům, protože obývali okolí železnice, kterou Britové postavili z Mombasy do Kampaly. Rovněž měli zálusk na jejich půdu. Nakonec byli vyhnáni do rezervací podobných Masai Mara.
Masajové jsou především pastevci a tedy čím větší stádo, tím větší bohatství.