Menu Zavřeno

Národní park St. Lucia Wetland Park

 

poloha Národního parku Santa Lucia v Jižní Africe

Národní park Santa Lucia se nachází v severním Kwazulu – Natal. Vstupní brána do parku je v pobřežní vesnici St. Lucie. Rozprostírá se od Mapelane ( Cape St. Lucia) na jihu po Kosi Bay na severu. Santa Lucia je třetím největším parkem Jižní Afriky.

Santa Lucia NP JAR – Jižní Afrika – informace

Od roku 1822 funguje jako přírodní rezervace pro divokou zvěř. 1. prosince 1999 byl park vyhlášen za světové kulturní dědictví UNESCO a je registrovaným členem Ramsarské úmluvy, říká se mu klenot Kwazulu-Natal . Vyskytuje se zde pět různých ekosystémů s jedinečnou biologickou rozmanitostí. žije zde mnoho vodního ptactva  Původní název River of the Sands of Gold, dostal park od portugalských průzkumníků. Celková rozloha parku je 235 tisíc hektarů a je největším ústím řek v oblasti. Jádrem parku je 60 km dlouhé jezero s velkou populací krokodýlů a hrochů. Východ parku patří pobřeží Indického oceánu a přilehlým mořským ekosystémům.

fauna v Národním parku Santa Lucia v Jižní Africe

Leatherback je místem ohrožených želv které plavou tisíc námořních mil a pak se zde vrací na místo narození. Východní pobřeží (Duna & Forests) – vnitrozemí a na východ od jezera St Lucia se skládá z travnaté pláně, mokřin a starých lesů, které rostou na světově proslulých písečných dunách, ty jsou po celé délce rezervace. Duny tvoří přirozenou bariéru mezi jezerem, řekami a Indickým oceánem. Lake St Lucia – největším ústím řek na světě. V okolí je mnoho penzionů. Toto rozsáhlé jezero je domovem pro více než tisíc hrochů , krokodýlů, 526 druhů ptáků a 114 druhů ryb. Bažiny na severním konci jezera St Lucia jsou ideální pro výskyt expanzivního papyrusu. Na západním pobřeží se rozprostírá savana – nejsušší oblast.