Menu Zavřeno

Co dělat na Victoriiných vodopádech

 

1. Zambezi Sunset Cruise

výlet, který je vhodný pro celé rodiny a je výborným zakončením rušného dne. Cesta lodí po řece Zambezi je opravdovým relaxem se zkušenou posádkou, která má znalosti o řece, o volně žijících živočiších v okolí včetně slonů, krokodýlů a hrochů. Výklad je okořeněn spoustou zajímavých historek a příběhů z historie a kultury místních obyvatel. Při plavbě jsou zdarma nápoje a lehké občerstvení.

2. Chobe day trip

balíček celodenního safari zahrnuje plavbu po řece Chobe a safari v Národním parku Chobe, který se nachází v Botswaně, jen hodinu jízdy od Victoria Falls. Park je známý velkou koncentrací zvěře, jednou z největších v Africe, především slonů a lvů. Je ohraničený řekou Chobe. Po krátké jízdě přes řeku do Botswany si můžete plně vychutnat safari se zkušeným průvodcem.

3. Lety helikoptérou

Flight of Angels – 4 okruhy nad řekou Zambezi a Národním parkem a Viktoriiny vodopády. Let trvá cca 13 minut. Zambezi Spectacular flight – let po proudu Zambezi nad soutěskou Batoka Gorges, nad vodopády a průlet soutěstou širokou pouze 40 metrů. Výlet je zakončen letem nad Národním parkem, kde je možnost si vyfotit zvířata ze vzduchu. Délka letu je 26 minut.

4. Elephant Back Safari

Výlet je možné absolvovat brzo ráno, nebo odpoledne. Exkurze je do soukromé rezervace, která se stará o stádo 12 slonů. Každý slon má svého osobního pečovatele, se kterým má silné pouto. Každý slon má svůj osobní charakter, dozvíte se spoustu informací, historek a životních příbězích jednotlivých slonů. Závěrem safari je vyjížďka na slonech africkou buší, krmení slonů a jejich osobní kontakt s Vámi.

5. Bridge Activity

bungee jumping – bezkonkurenční adrenalinový skok ze 111 metrů z mostu. Bridge slide – 80 metrů volného pádu ve vodorovné pozici po jednotlivci či po dvojicích a následně se houpat jako kyvadlo nad kaskádami vodopádů. Historic bridge tours – historická cesta tramvají z minulého století, 111 metrů nad Zambezi, cesta začíná ve městě Victoria Falls a pokračuje přes africkou buš, kolem deštného pralesa až na konec mostu. Ranní prohlídky mohou absolvovat s průvodcem cestu pod mostem, večerní prohlídky končí při západu slunce se sklenkou šampaňského.

6. Rafting Zambezi

je několik druhů raftingových aktivit. Od nejsnadnějších po klidnější a nižší vodě až přes náročné sjíždění vysoké vody a peřejí. Mohou být půldenní, celodenní, ale i vícedenní raftové výlety. Základní 7-hodinový rafting je dlouhý 15 kilometrů a jeho obtížnost závisí na výšce vody (v období dešťů je sjíždění náročnější, voda je vysoká a peřeje divočejší). Začíná se obvykle na 10 kilometrů po proudu vodopádů u Overland Truck.

7. Guided tours – Victoria Falls

prohlídky s průvodcem se provádí obvykle ráno a odpoledne. Klienti obdrží plánky se všemi šestnácti důležitými stanovišti, průvodci je zavedou na místa, ze kterých lze udělat ty nejlepší snímky. Protože je z vodopádu všudypřítomný vodní kouř, dostávají klienti s sebou i pláštěnky a doporučuje se voděodolný kryt pro fotoaparáty a pro kluzko také vhodnou obuv. Vstupní brána je přes Národní park, takže už při cestě se Vám dostane základních informací od průvodce. Průvodce Vás provede po uměle vytvořených cestách na vyhlídku Chain Walk, kde budete mít možnost se podívat do Ďáblova Chřtánu, zastavíte se u sochy Davida Livingstona, dostanete se na Danger point, který vede po okraji útesu a je odsud vidět zamibijská strana. Dostanete se i na Rainbow Falls – nejvyšší místo Viktoriiných vodopádů.