JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
JohanesburgCapetownPretoriaDurbanKruger NP Blyde RiverHluhluweSt. LuciaSvazijsko
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA

Jižní Afrika - rady

Jižní Afrika splňuje zařazení mezi nejzajímavější světové turistické destinace. Mírně nadsazeně se propaguje jako "celý svět v jedné zemi", ale lze říci, že část sloganu splňuje a to především v porovnání s ostatními populárními turistickými destinacemi jako Tanzánie, Keňa nebo Namibie. Na rozdíl od nich Jihoafrická republika nabízí zajímavá panoramata v Blyde River Canyonu a Cape Town a jeho okolí. V JIhoafrické republice však chybí bílé a teplé tropické pláže Indického oceánu.

Při plánování navštívených míst v Jižní Africe nelze především vynechat Pretorii, kde se seznámíte s afrikánskou historií, Krugerúv národní park, Blyde River Canyon a Kapské město. Další zajímavá místa jsou Sun City, Swazijsko a další rezervace jako například HluHluve.

Jižní Afrika - strava

V JAR není zde problém zastavit se po cestě u restaurací a najíst se na běžné úrovni. Síť silnic je velmi dobrá a kvalitní i v porovnání s Evropou.

Co se týká peněz, tak není problém vyměnit EUR nebo USD na místní měnu Randy. V rezervacích nesmíte vystupovat z vozu mimo místa, kde to povolí rangeři. Při návštěvě rezervací můžete použít svůj vůz nebo si za příplatek pronajmout otevřený jeep s řidičem. V otevřeném jeepu se zcela učitě cítíte blíže africké přírodě. Samobsluhy zde jsou zásobovány na výborné úrovni a není vyjímkou že zde dostanete Plzeň, která patří mezi nejdražší piva.

Jižní Afrika - bezpečnost

I když si myslím, že bezpečnostní situace v JIhoafrické Republice není ideální, lze se po Jihoafrické republice pohybovat vcelku bezpečně. Pomineme-li slumy, ta nejproblematičtější jsou centra velkých měst, jako Durban v noci. Nejlépe je strávit noci v baru v hotelu nebo v hlídaných nočních turistických centrech.

naše SAFARI
www.afrikaweb.cz   
služby v Jižní Africe Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Jihoafrická republika