TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
Masai MaraAmboseliTsawo EastTsawo WestMt. KenyaLake NakuruNairobiMasajové
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE

Nairobi - hlavní město Keňi

Nairobi je hlavní město Keni, leží v n.m. výšce 1660 m a má zhruba 3 miliony obyvatel. Nairobi je samozřejmě politiické, kulturní a ekonomické centrum státu. Je zde několik universit, ale i rovněž Národní park Nairobi. Jedno z nejzajímavějších míst pro turisty je Národní musem, budova parlamentu, radnice a národní divadlo.


radnice Nairobi

výstaviště Nairobi

Historie Nairobi v Keni

Keňské město Nairobi bylo založeno koncem 19. století jako město na železnici z Mombasy v místě, kde byl vodní zdroj používaný pastevci z kmene Masajů.. Hlavním městem se stala v roce 1905 jako správní středisko Východní britské Afriky namísto přístavu Mombasy. Nairobi bylo hlavně zpočátku centrem oblasti evropských farmářů. V roce 1952 - 1960 bylo rovněž postiženo povstáním MauMau, které vedli bojovníci kmene Kikujů proti bílým přistěhovalcům a britské správě. Rovněž první prezident nezávislé Keni od roku 1963 Jomo Kenyatta byl jeho přímým ůčastníkem. V současné době je Nairobi největším africkým městem mezi Kahirou a Johanesburgem.


restaurece Carnivore Nairobi

Expo Kenya

Nairobi reálie

Nairobi je hlavním ekonomickým centrem Keni s továrnami na montáž automobilů, potravinářským průmyslem, stavebnictvím, chemickým a textilním průmyslem. V Nairobi městě sídlí mezinárodní organizace, zahraniční zastupitelství a je zde velké výstavní centrum.


BP Nairobi

Kenya Airways

Národní park Nairobi

Tento park je vzhledem k blízké poloze u Nairobi vcelku hojně navštěvován turisty. Nicméně v porovnání například s Masai Mara a blízkosti mrakodrapů působí v Keni dojmem větší zoologické zahrady. Park byl založen v r. 1946 a má rozlohu 117 km2 tvořenou většinou travnatými savanami s akáciemi. Můžete zde vidět černého nosorožce, zebry, buvoly, gepardy, hrochy, levharty, Thomsonovy gazely, pštrosy a lvi. je zde rovněž hodně ptactva.

zájezdy
zájezd NAMIBIE
zájezd TANZANIE

zájezd JAR
MALEDIVY
www.afrikaweb.cz   
služby v Keni Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Kena