TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
Masai MaraAmboseliTsawo EastTsawo WestMt. KenyaLake NakuruNairobiMasajové
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE

Keňa všeobecně

Ke vstupu do keni turisté potřebují vízum. je možné si jej zakoupit na letišti nebo na Hranicích.
Před návštěvou Keni je většinou vhodné si zjistit zda se v navštívených místech nevyskytuje malárie.
Mezinárodním dorozumívacím jazykem je zde angličtina. V některých parcích se vyskytuje i moucha tse-tse rozšiřující spavou nemoc - pokud by jste jí však měli být vážně ohroženi, tak předpokladem je mnohonásobné kousnutí touto mouchou.

Většinou turisté pokud mají omezený čas tak řeší otázku, kterou zemi v Africe navštívit a která místa. 3 nejnavštěvovanější země jsou Keňa , Tanzánie a Jižní Afrika. Každá z uvedených destinací má své výhody.
Keňa má přírodní rezervace plné zvěře, pobřeží s hotely, kde je možno závěrem relaxovat na bílých plážích. Výhodou je rovněž relativně blízká dostupnost nejlepší turistické rezervace v Keni Masai Mara s možností návštěvy odlišné rezervace Lake Nakuru po cestě. Den v Nairobi spojený s večeří v Carnivore určitě také stojí za to. Nevýhodou je poněkud nižšší úroveň infrastruktury ( silnice, obchody, restaurace ).
Tanzánie má věhlasnější rezervace - Serengeti, která je asi na stejné úrovni jako Masai Mara a Ngoro Ngoro. Tanzánie je však o něco dražšší než Keňa. Silnice a infrastruktura je zde na lepší úrovně než v Keni. Po safari je možné odletět na ostrov koření Zanzibar, kde najdete velmi vynikající hotely a bílé pláže.

výběr hotelu na Safari

Hotely jsou v Keni vcelku dobré úrovně a to jak městské, tak i lodge a kempy na safari a rovněž i pobřežní resorty.
Na safari je nejnižšší akceptovatelná úroveň pro běžného turitu stanové kempy, kde velké stany jsou vybaveny zděnou koupelnou a dvoulůžkem. Další úroveň jsou 3* lodge. Tento typ ubytování bývá většinou trochu starší, ale nabízí standart hotelu zasazeného do přírody. Lepší standart poskytují 4* lodge - většinou řetězce Sopa nebo Serena, které splňují požadavky i dosti náročné klientely. Není zde ani příliš velký cenový rozdíl od 3* lodží a řekl bych že kvalita určitě stojí za to. Samostatnou kategoriií jsou 5* stanové kempy a menší 5* lodge připravené pro nejbohatší světovou klientelu. Z hlediska poměru ceny, kvality služeb a ubytování určitě doporučujeme 4* lodge.

výběr trasy safari

A - Nairobi - Lake Nakuru - Masai Mara - Nairobi ( 5nocí/6 dní )

Základní okruh, kde uvidíte nejvíce za ekonomicky nejméně
Zcela dostatečný okruh pro ty, kteří mají krátkou astávku v Nairobi a nebo chtějí zbytek času strávit čas u moře.


B - Nairobi - Lake Nakuru - Masai Mara - Amboseli - Nairobi ( 6 nocí/7dní )


Okruh pro ty, kteří chtějí vidět Kilimandžáro. Pokud by jste chtěli jet do Amboseli jen kvůli zvěři, tak vše je v dalece větším množství v Masai Mara. Někdy je zasněžený vrcholek v mracích.


C - Nairobi - Lake Nakuru - Masai Mara - Serengeti - Ngoro Ngoro - Lake Manyara - Arusha - Nairobi

(9nocí/10dní)
Pro zájemce o národní parky. Po absolvování tohoto okruhu je možné, že do konce života již pravděpodobně nenavštívíte žádnou zoo. V případě, že chcete po safari navštívir Zanzibar můžete okruh ukončit již v Arushi. Pro běžného turistu bych řekl, že v tomto případě by byla dotatečná jen i část Tanzánie, protože Serengeti je obdobné jako Masai Mara a cena by byla nižšší.

 

D - Nairobi - Lake Nakuru - Masai Mara - Amboseli - Tsawo west - Tsawo East - Mombasa


Vhodné pro ty kteří chtějí ukončit pobyt u moře v Keni.

bezpečnost Keňa

V Keni je běžná bezpečtnostní situace odpovídající turisticky rozvinuté země. Pokud dodržujete bezpečnostní pravidla nehrozí vážnější rizika. Nicméně v Nairobi se zcela určitě nedoporučuje vycházet v noci individuálně na procházky a rovněž přes den není pohyb mimo hlavní ulice příliš bezpečný. V Africe získalo díky kriminalitě přezdívku Nairobbery. Co se týká oblečení tak samozřejmě každý se vybaví dle účelu své cesty. Je však třeba si uvědomit, že ač jste v Africe je často místo ve vyšší nadmořské výšce a tudíž teplota někdy klesá večer dosti pod 20°C. Stravovavání je nejlepší v hotelích s proběřenými restauracemi pro turisty.

zájezdy
zájezd NAMIBIE
zájezd TANZANIE

zájezd JAR
MALEDIVY
www.afrikaweb.cz   
služby v Keni Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Kena