JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
EtoshaWindhoekSossusvleiSwakopmundFish River CanyonDamaralsndHimba
 
RADY HISTORIE

Rady Namibie

Namibie všeobecně

Namibie je státem dosti rozlehlým a pro běžného turistu je vždy důležité si vybrat ty nejdůležitější věci, které chce navštívit.
Po Namibii můžete cestovat v organizované skupině s průvodcem, který za Vás zajistí většinu potřebných věcí, nebo sami, kdy je nutné mít velmi důrazně na paměti některé věci jako například: benzín brát, ikdyž máte ještě půl nádrže, ne všude vyměníte peníte a podobně. Pokud se rozhodnete pronajmout si u naší CK vůz a zajistit ubytování, tak Vás mimo detailního itineráře vybavíme i nezbytnýma radama jak projet Namibii s nejmenším rizikem.
Nejjednodušší je zvolit okruh s východiskem ve Windhoeku. Z Windhoeku se vydáte na sever na safri do národního parku Etosha. Máte-li dostatek času můžete přibrat ještě park řeky Okawango. Po safari si můžete vyjet trochu více na sever k Angolské hranici za kmenem Ohimba. Dále dolů podél pobřeží do Swakopmundu. Podél pobřeží jsou kolonie lachtanů a tučňáků. Ze Swakopmundu dále jihovýchodně do známé oblasti pouště s oranžovými dunami Sossusvlei. Odtud uzavřete okruh v Windhoeku. Tento namibijský okruh lze projet samozřejmě i opačně.


rodinný dobře vybavený bungalov v kempu

Namibie ubytování

Ubytování zde získáte samozřejmě v různých standartech. Všeobecně lze říci, že ubytování je v Namibii na dobré úrovni a lodge a kempy jsou stavěny tak, aby zapadaly do namibijské přírody. Ubytovat se můžete také v rodinných penzionech a hotelích, které mají rovněž dobrou úroveň.

Namibie doprava

Do Namibie se většina turistů dostane letecky do Windhoeku a nebo sem lze přejet po silnici ze sousední Jihoafrické republiky. Běžné cesty v Namibii jsou na solidní úrovniale jezdí se zde vlevo. Na cestě můžete být kontrolováni policejní hlídkou a při kontrole může být vyžadován doklad o zajištěném ubytování.


klasický vůz na cesty i safari 4x4

Namibie zdravotní rizika

Nejrozšířenějším zdravotním rizikem je pro běžného turistu malárie. Ta se vyskytuje u řeky Okawango a v oblastech u severní hranice s Angolou. Nemocnice v Namibii ve větších městech jsou vybaveny na běžné Evropské úrovni.

Namibie další rady

Focení - všeobecně v Africe je s focením lidí problém, protože to nemají rádi - myslím zadarmo. Jakmile zaplatíte malý bakšiš můžete fotit dle libosti. Při cestování po vlastní ose nesjíždějte mimo vyznačené cesty. Celkově je Namibie bezpečnou zemí, problematické z hlediska bezpečnosti mohou být oblasti při severní hranice, kam by jste se neměli pouštět bez místního průvodce.


zebry na safri v Národním parku Etosha

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Namibii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Namibie - Namibia