JAR
tanzanie

TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
EtoshaWindhoekSossusvleiSwakopmundFish River CanyonDamaralsndHimba
 
RADY HISTORIE

Windhoek

poloha hlavního města Windhoek v Namibii

Windhoek je hlavní a největší město Namibie. Nachází se v centrální části Namibie, na území regionu Khomas v nadmořské výšce zhruba 1700 metrů. Město založili němečtí kolonizátoři v roce 1890, ikdyž ještě před nimi se na tomto území Hererů území usídlil černošský náčelník Jan Jonker Afrikaner. Po rozpadu německého koloniálního panství v Namibii, k němuž došlo v důsledku německé porážky v první světové válce, se Windhoek dostal pod správu Jihoafrické republiky. Po vyhlášení samostatnosti Namibie, ke které došlo z historického pohledu relativně nedávno v roce 1990, se Windhoek stal hlavním městem nově vzniklé Namibijské republiky. Překlad názvu Windhoek znamená něco jako větrný kout nebo větrné místo.


Windhoek leží v zelené kotlině mezi horama

Současný Windhoek je nejdůležitějším namibijským hospodářským, politickým, a kulturním městem státu. Je zde plně rozvinuté obchodní centrum (obchod s ovčími kůžemi) a sídlo potravinářského zpracovatelského průmyslu (mlékárna, továrna na rybí konzervy, pivovar). Na území Windhoeku žije a pracuje necelý půl milión lidí, což je zhruba čtvrtina obyvatel celé Namibijské republiky.


letiště ve Windhoeku - zde většinou začíná turistické safari

Letiště poblíž Windhoeku ( cca 40 kilometrů) je hlavní vstupní branou pro turisty směřující do Namibie a metropole je rovněž výchozím bodem účastníků většiny safari výletů. Ve Windhoeku se nachází celá řada pozoruhodných staveb z německého koloniálního období. Za návštěvu stojí zejména pevnost Alte Feste, v současnosti sloužící jako Národní muzeum a Christuskirche, chrám ze začátku 20. století.

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Namibii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Namibie - Namibia