TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Národní park Serengeti - Tanzánie

poloha safari Národního parku Serengeti v Tanzánii

Serengeti je nejznámější safari Národní park v Tanzánii. Má rozlohu 14 700 km2 a je zapsán na celosvětovém seznamu UNESCO. Serengeti patří spolu s Masai Mara v Keni a Krugerovým parkem v Jihoafrické Republice mezi 3 nejnavštěvovanější africké parky. Národní park Serengeti leží na severu Tanzánie, východně od Viktorinina jezera a jeho severní část je soušasně i hranicí mezi Keňou a Tanzánií. Na druhé straně tanzanské hranice v Keni je NP Masai Mara.
Do oblasti v 19. století přišli Masajové. V té době bylo prostředí parku celkově nedotčené. Ale po přichodu Evropanů do oblasti Serengeti, si území díky jejich lovecké aktivitě vyžádala nejdříve ochranu jako chráněné území a nakonec zde byl v roce 1951 vyhlášen Národní park Serengeti. Od Serengeti byla v roce 1974 oddělena oblast kráteru Ngorongoro jako samostatná rezervace. V řeči Masajů znamená Serengeti „ nekonečná pláně “. Centrální oblast Nárpdního parku Serengeti se nazývá Seronera a je tvořena údolími a a savanou okolo řeky Grumeti.
Do tanzanského Serengeti se dostanete nejlépe z letiště Kilimandjaro u města Arusha. Pozemní cesta vede z hlavního města Tanzánie Dar Es Salaamu rovněž přes Arushu, což je ale asi třináct a půl hodiny autobusem nebo dvacet hodin vlakem. Národní park Serengeti je nejstarším a nejznámějsím tanzanským parkem.


safari - Serengeti - Tanzánie

lev je v Serengeti vcelku běžný

zvířata v Národním parku Serengeti v Tanzánii

V safari Národním parku Serengeti naleznete velký počet zvířat jako pakoně, zebry, žirafy, lvy, gepardy, leopardy, slony, buvoly a nosorožce. Celkem zde žije skoro 70 druhů zvířat a 500 druhů ptáků. V Serengeti NP najdeme travnaté savany, bažiny a močály. Jsou zde typické pro Afriku - kusy skal vystupujících z rozlehlých rovin jako kopečky, tzv. "kopjes", které jsou většinou z ruly a žuly. Mezi pozoruhodné divy Serengeti patří migrace zvířat, ke keré dochází v Serengeti každoročně mezi prosincem a červnem. Velká stáda zvířat putují za dešti a potravou v kruhu z Keni přes Serengeti zpět do Keni. Stáda pakoní jsou odhadována na 1.500.000 kusů a zeber kolem 200.000 ks. Stádo bývá až 40km dlouhé. Můžeme zde vidět velké smečky hyen a šakalů. U řeky jsou obrovští krokodýli.


hyppo pool

žirafy Serengeti - Tanzánie

Národní park Serengeti - rady pro turisty při safari

Krátké období sucha je v Serengeti leden - únor a dlouhé červen - říjen.
Období dešťů je možno rozdělit na : 1. období krátkých dešťů listopad - prosinec a 2. období dlouhých dešťů březen - květen. Po Serengeti je vhodné jezdit jen se safari vozy 4x4. Při safari je přísně zakázáno vystupování z auta. Ubytování v Serengeti v Tanzánii je možné ve stanových kempech a nebo v Safari Lodge.


buvolí lebka - Serengeti

pakoni a zebry

Serengeti

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie