TANZÁNIENAMIBIEJIHOAFRICKÁ REPUBLIKABOTSWANAZANZIBARMAROKOKEŇAZIMBABWE
afrikaweb.czexpo tourtelefon 577 103 104 mobil 602 530 266 expotour@expotour.cz
SerengetiNgorongoroLake ManyaraKilimanjaroArushaTarangireSelousMikumiRuaha
 
RADY HISTORIE PROGRAMY POČASÍ MAPA REALIE MASAJOVÉ

Tanzánie základní údaje

Tanzanie je stát východní Afriky sousedící na severu s Keňu a Ugandou a na jihu Mozambikem , Malawi a Zambií. Tanzánie byla původní německou koloniíí Východní německá afrika - Tanganyika. V Tanzanií je něco okolo 100 různých kmenů. Dorozumívacím jazykem je většinou Svahilština, což je jazyk vzniklý povětšinou smícháním černošských jazyků a arabštiny. Nejpočetnější jsou Svahilci, Sukumové a Ňamweziové. Jako ve většině afrických zemí žije většina obyvatel na venkově. Gramotných je 67 % obyvatelstva. Tanzanci vyznávají křesťanství (Tanganika) a islám (na Zanzibaru až 97 % lidí). Úředními jazyky jsou angličtina a svahilština. Tanzanii tvoří Tanganika a ostrov Zanzibar, který je exotickým ostrovem koření a nádherných pláží. Ze Zanzibaru pocházel také zpěvák Freddie Mercury.

Turistické informace o Tanzánii

Turisticky nejatraktivnějšími místy v Tanzáni jsou: rezervace v kráteru sopky NgoroNgoro, nejrozsáhlejší rezervace Serengeti, Kilimanžáro a ostrov s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem Zanzibar. Ke vstupu je zapotřebí vízum, které je možné koupit až při vstupu do země.

Tanzanie -základní údaje o státu

Hlavním městem republiky s 25 regiony je Dar es Salaam a celkový počet obyvatel je cca 36 mil. Rozloha Tanzanie je 945 000 km 2. Úřední jazyky jsou angličtina a svahilština.
Nejvyšší horou je Kilimandžáro 5 895 m.n.m.
Náboženství je přibližně stejného poměru: křesťanství, islám a animismus.

Vyváží se hlavně bavlna, káva a ořechy, převážně do Japonska a Evropy. Ačkoliv panuje na venkově ohromná bída, ve městech je situace trochu stabilnější, stejně jako politická situace, zemi neohrožuje občanská válka tak, jako její sousedy.


Safari v Tanzanii

lev

Na pobřeží Tanzanie obyvatelé vyznávají islám již od 8. století. Muslimky nedbají na zahalení, nosí jenom šátek, který nechává zcela odkrytý obličej. Muži nosí typické muslimské hábity nebo normální oblečení. Asi jedna třetina obyvatel vyznává křesťanství. Obyvatelé jsou hluboce věřící a pravidelně navštěvují nedělní mše. Muslimové a křesťané se navzájem respektují. Krajina povoluje i smíšená manželství.
Ve vnitrozemí jsou více křesťané.

¨

zájezdy
www.afrikaweb.cz   
služby v Tanzanii Vám zajistí   
expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN   
mobil 602 530 266  
tel.fax.: 577 10 31 04  
expotour@expotour.cz  

Tanzanie