Menu Zavřeno

Poprvé do Afriky

Pokud jedete do Afriky poprvé a rozmýšlíte se, který stát navštívite jako první, tak se zamyslet na tím, čemu dáváte při návštěvě Afriky přednost a také kolik na to máte. 

Mám na to jednoduchou větu:  jeďte do Jihoafrické Republiky a pokud na to máte , tak si připlaťte za Viktoriíny vodopády – dá se tam jet na 3 noci/4dny a můžete uvidět vodopády ale  i  národní park Chobe v Botswaně.  Pokud chcete vidět jen zvířata, přírodu a případně moře, tak jednoznačně směřujte do Tanzánie.

Afrika ale není určitě destinace, kam je vhodné přijet na „pas-blind“  bez přípravy nebo bez objednaných služeb. Afričané jsou sice hodní lidé, ale cizinec evropského původu zaplatí za služby více než místní tuzemec.   Je to dáno i tím, že pro mnoho států a místních politiků znamená bílý turista význačný zdroj příjmů.  

Afriku také nelze srovnávat v úrovni organizace turistických služeb například s Asií nebo i třeba s Jižní Amerikou. Snažíme se vždy o perfektní servis a proto se taky obracíme zásadně na kvalitní prověřené partnery,  kteří zajistí kvalitní služby a především vlastní více vozů 4×4  tak,  aby při případných problémech v terénu byli schopni zajistit nový maximálně v řádu hodin.  Je mi jasné, že pro zákazníka je důležitá cena, ale speciálně v Africe platí, že za levnou službu můžete někdy zaplatit i 2x. Tohle poznáte většinou ale až tam.  Nicméně jsme většinou schopni navrhnout finální cenu o hodně levnější než je standard českého trhu.  Většinou nabízíme úroveň 4* hotelů a doprava 4 x 4  je samozřejmost.

 

Jak již uvedl, pokud jedete do Afriky, poprvé tak doporučuji návštěvu JAR a pokud dáváte přednost vidět jen zvěř a přírodu tak doporučuji Tanzánii. Jihoafrickou Republiku díky pestrosti zajímavostí a Tanzánii kvůli bezpečnosti, kvalitou a národních parků.  Dražší, autentičtější a tím pádem i luxusnější je safari v Botswaně,  především v deltě Okavango.  Botswana se vůbec vydala cestou kvality a nikoliv množstvím jako Keňa.  Velmi fotogenická je potom Namibie a má stejné výhody jako Jihoafrické Republika, což je „relativně“ pestrost.

Většinou si člověk Afriku zamiluje navždy a znovu se do ní chce vrátit.