Menu Zavřeno

Nejoblíbenější destinace AFRIKY

Uganda všeobecně

 Uganda, je na rozdíl většina států v Africe je plná zeleně a tropických lesů. A právě tyto husté lesy poskytují útočiště horských goril.  Lidé sem cestují z celého světa,  aby je mohli pozorovat v jejich přírodním prostředí a při jejich přirozených aktivitám. 

Turistické informace o Tanzánii, safari

V Ugandě je mnoho turisticky atraktivních míst, kde naleznete nejenom gorily, ale i zvířata „velké pětky“ .  Mezi nejatraktivnější místa  je národní park Queen Elizabeth , Národní park MUrchins Falls a NP Bwindi, kde právě můžete pozorovat horské gorily.  Místní rangeři Vás připraví na toto ojedinělé setkání. 

 Safari v NP Queen Elizabeth

Dá se říci, že se jedná o nejoblíbenější národní park v Ugandě, který je i velmi přístupný. Můžeme zařídit safari v národním parku Queen Elizabeth, díky kterému budete mít možnost vidět Velkou pětku, včetně „stromového“ lva. Jinak zde

Safari v NP Bwindi

NP Bwindi se rozkládá u hranici Konga v horském pralese, který  je známým domovem horských goril. Mimo gorily je zde množství různých ptáků.

Safari v NP Murchins Falls

Lake Manyara je safari rezervace a Národní park s jezerem, který je vhodnou zastávkou při cestě z Serengeti a Ngorongoro do Arushi. U tanzanského jezera Manyara žijí vodní ptáci a v okolí další africká zvířena. Lake Manyara se chlubí hlavně stromovými lvi, žijícími na stromech. Budete mít ale při safari veliké štěstí pokud je uvidíte.

Uganda – základní údaje o státu

Součástí Ugandy je i část Viktoriina jezera a prochází také hranice s Keňou a Tanzánií. Má asi 40 miliónů obyvatel s plochou 241.000 km² . Hlavním městem je Kampala.

Zdravotní rizika při safari v  Ugandě

Největším zdravotním rizikem může být pro turistu malárie, která se někde vyskytuje i v tanzanských národních parcích. Zde postačí antimalarika zakoupené v ČR jako například Malaron. Pokud si je sebou nevezmete, prodávají se antimalarika běžně na letištích. V Ugandě se vyskytuje rovněž pověstmi o spavé nemoci opředená moucha Tse-tse. Tato moucha by Vás ale musela kousnout při safari alespoň 50x aby jste byli ohroženi touto nemocí.

Uganda – focení

Samozřejmě pro mnoho turistů je fotoaparát nezbytným doplňkem jejich safari. Focení osob je v celé Africe problém a je to především o penězích. Dozvíteč se řeči o ukradení duší apod. Jakmile však zaplatíte 1 dolar, tak si můžete si fotit jak chcete duše neduše. Při focení osob bez upozornění se většinou setkáte s negativní reakcí, která může někdy vyvrcholit až fyzickým napadením.