Menu Zavřeno

zimbabwe_11
zimbabwe_09
zimbabwe_07
zimbabwe_12
chobe
botswana
okavango_stanleys-camp
Jihoafricka_republika_01
Jihoafricka_republika_10
Jihoafricka_republika_06
Jihoafricka_republika_12
Jihoafricka_republika_08
Jihoafricka_republika_05
Jihoafricka_republika_11
Jihoafricka_republika_03
namibie_10
namibie_05
namibie_08
namibie_02
namibie_12
zimbabwe_11 zimbabwe_09 zimbabwe_07 zimbabwe_12 chobe botswana okavango_stanleys-camp Jihoafricka_republika_01 Jihoafricka_republika_10 Jihoafricka_republika_06 Jihoafricka_republika_12 Jihoafricka_republika_08 Jihoafricka_republika_05 Jihoafricka_republika_11 Jihoafricka_republika_03 namibie_10 namibie_05 namibie_08 namibie_02 namibie_12

    AF01

Velký okruh - "Křížem krážem jihem Afriky" ( 18 dní )

ZIMBABWE – Viktoriíny Vodopády – BOTSWANA – JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA - NAMIBIE

A  08.09.  –  25.09.2022
B  08.10.  –  25.10.2022  

1. DEN    odlet z Evropy

Odlet z Prahy (Vídně) do  Afriky a do Zimbabwe.

2. DEN   přílet Victoria Falls v Zimbabwe

Přílet na letiště do Viktoria Falls v Zimbabwe, původně kdysi dávno do Rhodesie, transfer do hotelu a ubytování. Dle programu a příletu na místě , budete mít možnost objednat si let vrtulníkem nad vodopády.

3. DEN   Victoria Falls, Zimbabwe

Dopoledne je připravena  prohlídka 106 m vysokých „Viktoriiných vodopádů“  ( dvojnásobně vyšší než Niagáry), při které uvidíte vodopád Ďáblův chřtán, Koňskou podkovu a jiné. Pozdní odpoledne Vás čeká plavba po řece Zambezi s občerstvením. Loď  občas zastaví u břehu, kde se pasou místní zvířata, povětšinou sloni.

4. DEN   NP CHOBE, Botswana

Další den pojedete na celodenní exkurze do světoznámého Národního parku CHOBE v Botswaně. NP Chobe,  patří spolu s řekou Okawango k nejlepším místům pro safari v Africe.  Dopoledne absolvujete program plavbu lodí na řece a odpoledne safari s otevřenými vozy 4×4.  Do hotelu se vrátíme velmi pozdě odpoledne.

Virtoriíny Vodopády - Zimbabwe

05. DEN   Zimbabwe – Jihoafrická Republika – Kapské Město

Odjezd na letiště z Viktoriíných Vodopádů do Kapského Města, kde se po příletu zastavíme u Stolové hoře a fakultativně lanovkou na Stolovou horu. Stolová hora je s „Mysem dobré naděje“ součástí Národního parku. Budete mít čas k procházkám po chodnících s překrásnými výhledy. Projedeme centrem města na ubytování. Po krátkém odpočinku zamíříme na nejnavštěvovanější místo Afriky – „Waterfront“ s množstvím restaurací – rybích, italských nebo s vyhlášenými africkými steaky.

06. DEN   Kapské Město

Kapské Město – po snídani zajedeme nejdříve do zátoky Hout Bay, kde se projedeme lodí ke kolonií lachtanů na ostrůvku Duker Island. Poté přejedeme panoramatickou skalní cestou směrem k Mysu dobré naděje do Simons Town, kde si prohlídneme kolonii tučňáků. Dále budeme pokračovat ke Cape Point, což je místo s majákem, ke kterému vede krátká procházka nebo je možné jet zubačkou. Nakonec necháme návštěvu Mysu dobré naděje. Večer je možná opět návštěva Waterfrontu, případně restaurace s africkou hudbou a jídly Mama Africa.

07. DEN   Stellenbosh – Johannesburg

Po snídani se vydáme směrem do vinařské oblasti Stellenbosh a Frenshoek, kde se pěstují světoznámá vína a vinice byly převážně založeny Hugenoty. Mimo spousty jiných odrůd zde vede mezi bílými víny Chenin Blanc a mezi červenými Shiráz a Merlot. Po dopolední ochutnávce se zastavíme v městečku Frenchhoek a odpoledne v centru „nyní“ universitního města Stellenbosh, odlet do Johannesburgu.

08. DEN   Pretoria

Po snídani prohlídka hlavního města JAR Pretoria, kde navštívíme nejdůležitější památku Vortrekker monument, kde se seznámíte s historií osídlování Jižní Afriky búry. Dále se zastavíme u monumentální Union Building, navštívíme náměstí Union Square a dům prvního prezidenta Paula Krugera. Poté vyjedeme nejdříve dálnicí a později silnicí malebnou krajinou směr Blyde River se zastávkami a ubytování. Večer zajištěna barbeque večeře, doplněná jihoafrickými víny.

Krůgerův národní park - Jihoafrická Republika

09. DEN   Blyde River Canyon – Hazywie

Prohlídka 3. největšího kaňonu na světě – Blyde River Canyon. Začne u vyhlídky 3 Rondavells, dále Pot Holles a Good Windows. Počítejte s krátkými treky. Na oběd zastavíme v městečku Graaskop. Odpoledne zajedeme krátce do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim Rest a potom pojedeme směr Krugerův Národní Park. Ubytování u Krugerova národního parku. Pokud bude zájem můžeme na večeři vyjet do prověřené lokality v Hazyview ( Italská kuchyně , steaky nebo gril )

10. DEN   NP Kruger

Brzy ráno před 6 hodinou vyrazíme do Krugerova národního parku – jeho centrální části. Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Je zde jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči a v přirozeném prostředí divokou zvěř, žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i kompletní velkou pětku – t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard. Většinou se to podaří mimo leoparda. Jsou plánovány zastávky v kempech na snídaní a oběd. Konec Safari v cca 16:00 a návrat do hotelu. Večer opět možnost vyjet na večeři do Hazyviev.

11. DEN    NP Kruger – Johannesbur

Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře, tentokráte pojedme směrem jih k hraniční řece Crocodile River. Odpoledne směřujeme směr Pretorie a Johannesburg. Ubytování.

12.  SUN City a NP Pilanesberg

Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře, tentokráte pojedme směrem jih k hraniční řece Crocodile River. Odpoledne směřujeme směr Pretorie a Johannesburg. Ubytování.

Krůgerův národní park - Jihoafrická Republika

13. DEN   přílet Windhoek – Namibie

Přelet do hlavního města Windhoek, ubytování a odpoledne krátká prohlídka architektury čtvrtmilionóvého města založeného Němci v roce 1890, relax u bazénu.

14. DEN   Windhoek – Sossuvlei

Cesta z Windhoeku horskou krajinou Khomas Hochland do pouštní oblasti Sesriem Canon a Sossuvlei.

15. DEN   Sossuvlei – Swakopmund

Prohlídka pouštní oblasti – Sossuvlei – známé oranžové písečné duny se zkamenělými stromy a Sesriem kaňon, hluboké rokle na okraji pouště Namib. Přejezd z oblasti Sesriem přesn Moon Valley a především Kuiseb Canyon do města na pobřeží do Swakopmundu, ubytování a zbytek dne volno k procházce po Swakopmundu.

16. DEN   Walvis Bay

Plavba lodí v zátoce Walvis Bay s občerstvením, které se většinou skládá ze šampaňského, sýru, ústřic a jednohubek. Walwis Bay je místem kde uvidíte vodní ptactvo, plameňáky, tuleně a jsou zde i k vidění delfíni. Odpoledne přejezd do Windhoek.

17. DEN   Windhoek

Windhoek a odlet do ČR.

18. DEN   Přílet ČR

Příled  do ČR.

Sossovlei - Nambie

cena

139.970.- czk 3* lodge/hotely

149.970.- czk 4* lodge/hotely

159.970.- czk 4*/5* lodge/hotely

Cena zahrnuje

  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně + 2x barbeque
  • čs. průvodce/řidič

Cena nezahrnuje

případné státní odletové poplatky ( v současné době nejsou ) + vízum